Sie 13, 2020
354 Wyświetleń
0 0

Osiołek Otto

Napisany przez
  1. źrebię oślej pary Camilli i Herberta przyszło na świat w Zoo Görlitz.

Kilkudniowy osiołek „Otto” poznaje otaczający go świat fikając koziołki, wyginając się przed mamą i rzucając jej wyzwanie do zabawy. Mama Camilla przygląda się wyczynom malucha ze stoickim spokojem. Nic nie jest w stanie wyprowadzić jej z równowagi, w końcu to już jej 19 potomstwo.

Jest to również powód, dla którego nie przejmuje się tym, iż goście zachwyceni urokiem małego osiołka starają się być w jak najbliższym kontakcie z jej synkiem. Otto natomiast cieszy się uwagą gości i rokoszuje ich pieszczotami.

Źrebię już w pierwszej dobie zostało zważone oraz poddane kontroli weterynaryjnej.  Jego waga urodzeniowa to zaledwie 14 kg, dość mało jak na młodego osła. Mały jednak cieszy się znakomitym zdrowiem, jest radosny i stale przybiera na wadze.

Dr weterynarii Viktoria Michel podczas pierwszych badań Otto
Foto: www.zoo-goerlitz.de, S.Hammer

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Świeży, poranny oddech

Zdarzyło się, że pewnego ranka w niebo wznosił się czarny dym. Wzięło obywatela i zadzwonił do straży pożarnej. Może akcja...

Zamknij