Wrz 1, 2020
275 Wyświetleń
0 0

Wrześniowa lektura

Napisany przez

Biblioteka Pedagogiczna w Bolesławcu oraz Ibuk Libra proponują do przeczytania we wrześniu  książkę  Piotra Ambroziewicza  „Auta dla nas, auta dla mas”

 

– Co to był szewroletariat?

– Jak zwykły Polak auto zdobywał?

– Dlaczego nasi projektanci i konstruktorzy mieli pecha?

– Jak władza oszukała ludzi na przedpłatach?

– Czemu mały fiat podskakiwał przed Wigilią?

– Za co powinniśmy kochać syrenki?

– Co miał sowiecki premier do Polskiego Fiata?

 

Dzięki samochodom i za pośrednictwem samochodów Czytelnik pozna życie codzienne, politykę i sytuację ekonomiczną Polski Ludowej. Opisywane przez autora pojazdy są zarazem bohaterami historii – czasem śmiesznej, czasem strasznej, a czasem wręcz absurdalnej. Jest to barwna książka, dziennikarska. Historia motoryzowania ludzi władzy i zwykłych ludzi w Polsce Ludowej nie bez przymrużenia oka.

 

Książka będzie pasjonującą lekturą dla każdego odbiorcy, a szczególnie dla poszukiwacza absurdów z punktu widzenia perspektywy społecznej. Znajdą w niej także coś dla siebie miłośnicy historii Polski Ludowej, wielbiciele dziejów motoryzacji historycy poszukujący materiału źródłowego (cytaty z prasy, literatury, filmów).

 

Tytuł dostępny jako prezent do 30 września.

 

Zachęcamy do lektury!

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej wszystkich, którzy nie odebrali jeszcze własnego kodu PIN, umożliwiającego czytanie elektronicznych książek umieszczonych na platformie IBUK LIBRA.

 

 

 

 

Kategorie:
news
http://bibliotekaped.wixsite.com/boleslawiec

Biblioteka Pedagogiczna działa od 1951 roku. Mieści się w budynku I LO przy ul. H. i W Tyrankiewiczów 11 w Bolesławcu. Bogaty i stale aktualizowany księgozbiór dostępny jest dla wszystkich chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
5 kroków, by przygotować ucznia do nauki w domu

Nowy rok szkolny czas zacząć. W obecnych czasach, jeszcze większą rolę dla wyników ucznia odgrywać będzie wygodne miejsce do nauki...

Zamknij