Wrz 11, 2020
800 Wyświetleń
0 0

“A mury runą…”

Napisany przez
Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Wiedzy w Bolesławcu z przyjemnością informuje, że otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Kultura Dostępna na projekt “A mury runą…” w kwocie 20.000 zł.  Realizacja projektu przewidziana jest do końca bieżącego roku, a wśród zbliżających się wydarzeń wymienić można kursy online języka migowego (poziom A1), skierowane do młodzieży szkół średnich i pedagogów oraz warsztaty z poezji miganej z poetą Arkadiuszem Bazakiem, wrocławskim niedosłyszącym aktorem filmowym i teatralnym.

Już wkrótce pojawią się kolejne informacje o działaniach biblioteki. Zainteresowanych zapraszamy do śledzenia Facebooka oraz strony www i do kontaktu pod numerem telefonu (75) 612 13 88.

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wymarzona para – prosto z centrum randkowego do görlitzkiego zoo

Gwarki „Bea” i „Beato”pochodzące z zoo w Bazylei oraz od prywatnego niemieckiego hodowcy, spotkały się […]

Zamknij