Paź 2, 2020
694 Wyświetleń
3 0

Hannibal Smoke – “Zakazana historia Dolnego Śląska”

Napisany przez

W sobotę 10 października o godzinie 19.00, w ramach akcji „Noc Bibliotek”, odbędzie się spotkanie autorskie i prelekcja pod tytułem „Zakazana historia Dolnego Śląska”.

To prawdziwa gratka dla miłośników zamków, pałaców, zabytków, osób zainteresowanych historią i kulturą naszego regionu.

Nasz gość, ukrywający się pod pseudonimem Hannibal Smoke, jest pisarzem, publicystą, grafikiem i fotoreporterem Onet.pl zaangażowanym w ratowanie dolnośląskiego pejzażu kulturowego.

Na pewno znany jest internautom, dużą popularnością cieszy się jego strona na Facebooku https://www.facebook.com/HanniSmoke i autorski kanał na YouTube https://www.youtube.com/user/hannibalsmok.

W efekcie jego pracy powstał cykl niezwykłych albumów-przewodników pod wspólną nazwą „Zakazana historia Dolnego Śląska”, dokumentujący unicestwienie wspaniałego dziedzictwa materialnego naszego regionu.

Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu najnowszej części trylogii: „Cicha apokalipsa” – przewodnika grozy po 200 zrujnowanych pałacach i zamkach Dolnego Śląska (w cenie 90 zł).

Hannibal Smoke to także twórca popularnych powieści kryminalnych osadzonych w scenerii Dolnego Śląska, co z pewnością ucieszy tak licznych wśród naszych czytelników wielbicieli tego gatunku.

Współorganizatorem spotkania jest Fundacja Partycypacji Społecznej.

Zapraszamy serdecznie!

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, spotkanie odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego – pamiętajmy o maseczkach.

Kategorie:
news
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Noc Bibliotek 2020 – zapraszamy

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca […]

Zamknij