Paź 29, 2020
204 Wyświetleń
0 0

Doradztwo gospodarcze: pomoc dla firm i przedsiębiorstw

Napisany przez

Dobrze prosperujące przedsiębiorstwa i małe firmy na skraju wypłacalności łączy jedno. Obie mogą skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców biznesowych, czyli ekspertów odpowiedzialnych za planowanie działań strategicznych firm. Mogą to być działania nakierowane na dalszy rozwój i ekspansję na inne rynki, jak i pomoc z wychodzenia z długów i nietrafionych inwestycji. Doradztwo gospodarcze to również przygotowywanie strategii biznesowych oraz tworzenie specjalistycznych biznesplanów.

Doradztwo dla rozwijających się firm

Dobra kondycja przedsiębiorstwa zawsze może być jeszcze lepsza. W opracowaniu najlepszych strategii pomoże doradca, który zbada rynek i przeprowadzi stosowne analizy, na których podstawie przedsiębiorca będzie mógł podjąć kolejne kroki w rozwoju firmy. Do tego doradca może się zająć również wyceną innych firm (które chce się kupić i wchłonąć) oraz aktywów własnych korporacji (aby oszacować na przykład zdolność kredytową). Profesjonalni doradcy z https://www.wojcikdoradztwo.pl/ pomogą też rozwijającym się spółkom w lepszy controllingu swoich wydatków oraz wpływów w celu zoptymalizowania dochodów.

Pomoc dla zadłużonych firm

Z drugiej strony w pracy doradcy są też ciemniejsze strony jak chociażby pomoc tym firmom, które nie radzą sobie na rynku. Zwykle są to młodzi przedsiębiorcy, którzy nie mogą zamknąć działalności, bo wiążą ich umowy z bankiem albo z urzędem pracy czy funduszem unijnym, skąd dostali dofinansowanie dla swojego projektu. Rolą doradcy jest wtedy opracowanie maksymalnie skutecznej strategii, dzięki której takie firmy będą mogły wyjść na prostą i przestaną się dalej zadłużać.

Tworzenie biznesplanów

Innym częstym zadaniem z zakresu doradztwa gospodarczego jest przygotowywanie dokumentacji takiej jak biznesplan. To pełna analiza rynku wraz z prognozowaniem finansowym zysku i straty oraz określenie minimalnej kwoty inwestycyjnej potrzebnej do otworzenia interesu. Profesjonalny biznesplan przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy składany jest jako część projektu w konkursie na dofinansowania lub otrzymanie grantów dla przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Młodzi z Bolesławca debatowali o aborcji i decyzji Trybunału Konstytucyjnego

W środę, 28 października Portal Bolec.Info zorganizował DEBATĘ MŁODYCH NA ŻYWO. Do udziału w niej Portal zaprosił uczestników i organizatorów...

Zamknij