Paź 29, 2020
334 Wyświetleń
0 0

Doskonałe produkty mleczne z Krasnegostawu

Napisany przez

Zdrowotne właściwości nabiału.

Mleko i jego przetwory to popularne źródło dobrze przyswajalnego białka i wapnia. Asortyment jaki oferuje nam rynek przetwórstwa mlecznego jest przeogromny. Możemy wybierać w rodzajach, markach, upodobaniach czy uwarunkowaniach zdrowotnych. Dokonując wyboru przy półce sklepowej nie sugerujmy się atrakcyjnością etykiety czy kształtem opakowania, zwracajmy raczej uwagę na skład produktu.

Mleko i jego przetwory dostarczają cennego wapnia (najwięcej wapnia występuje w serach żółtych), łatwo przyswajalnego białka, witaminy z grupy B, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (E i A) oraz minerałów: fosforu, potasu i sodu. Fermentowane produkty mleczne takie jak kefiry, jogurty czy maślanka dostarczają również bakterii kwasu mlekowego, bardzo cennych dla flory jelitowej, zwłaszcza dla osób mających problemy układu pokarmowego lub przechodzących kuracje antybiotykowe.

Jaki nabiał spożywać i w jakich ilościach.

Najlepsze produkty mleczne to takie które posiadają jak najmniej słodzonych dodatków lub innych „ulepszaczy” smakowych czy barwników. Wybierajmy produkty jak najmniej przetworzone, nie wybierajmy produktów light – takie produkty pozbawiane są tłuszczu natomiast w miejsce tłuszczu producenci chcąc poprawić smak dodają inne składniki np. cukier, który znacznie podnosi kaloryczność produktu.

Ze względu na bogactwo wapnia w produktach mlecznych, starajmy się spożywać dziennie 2-3 porcje nabiału (jedna porcja to np. 1 szklanka mleka, kefiru lub jogurtu, jeden plaster żółtego sera lub ok. 300 g sera twarogowego). Spożycie wapnia w przypadku młodzieży do 18 roku życia jest wyższe i wynosi 1300 mg natomiast w przypadku osób dorosłych – 1000 mg.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Krasnystaw – najlepszy wybór na Twoim stole.

Asortyment OSM Krasnystaw oferuje bogactwo smaków i rodzajów produktów mlecznych dostosowanych do upodobań konsumentów. Spółdzielnia Mleczarska posiada asortyment dla dzieci, w postaci kolorowych jogurtów i twarożków, różnego rodzaju serki na kanapkę dla osób zapracowanych, doskonałe twarogi dla wszystkich którzy chcą wyczarować idealne desery, jogurty typu smoothie dla zabieganych i dbających o zdrowie. Nie zabraknie asortymentu dla osób wiernych tradycyjnym smakom w postaci doskonałych jogurtów, maślanek, chłodników.

Spółdzielnia Mleczarska Krasnystaw https://www.krasnystaw.eu/ idealnie dopasowuje się do potrzeb rynku i zmieniających się upodobań konsumentów, zawsze dostarczając najlepszej jakości produkty z polskiego mleka, na zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Hurtownia pościeli – komfort Twojego snu w dobrej cenie

Każdy z nas chce komfortowo czuć się w swoim domu. Zależy nam na tym, aby […]

Zamknij