Gru 2, 2020
758 Wyświetleń
1 0

Książka miesiąca

Napisany przez

Propozycja grudniowej lektury od Ibuk Libra oraz Biblioteki Pedagogicznej w Bolesławcu: Paweł Sekuła „Likwidatorzy Czarnobyla”

Książka jest zapisem relacji ustnych tzw. likwidatorów Czarnobyla i ich rodzin. Przedstawia dramatyczne doświadczenia żołnierzy z republik bałtyckich związane z działaniami podejmowanymi w rejonie katastrofy w latach 1986-1988. Autor przybliża społeczność likwidatorów, warunki bytowe i życie codzienne w czarnobylskiej zonie. Kolejne rozdziały są wiernym odtworzeniem osobistych przeżyć, odczuć i przemyśleń likwidatorów począwszy od wezwania na miejsce tragedii, poprzez pracę w cieniu czarnobylskiego reaktora, aż po zmaganie się z codzienną rzeczywistością ZSRS po powrocie do domu i heroiczną walkę o odzyskanie zdrowia. Przekazy świadków poprzedzone są zarysem historii mobilizacji i udziału łotewskich oraz estońskich obywateli ZSRR w usuwaniu skutków katastrofy jądrowej. Zaprezentowane zostały także poszczególne etapy akcji dekontaminacyjnej na obszarze Ukrainy i Białorusi.

Tytuł dostępny jako prezent do 31 grudnia.

Zachęcamy do lektury!

Kody PIN, umożliwiające czytanie elektronicznych książek umieszczonych na platformie Ibuk Libra, można odebrać osobiście w lokalu Biblioteki, telefonicznie lub mailowo.

Zapraszamy do Biblioteki  od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 17.00.

Kategorie:
news
http://bibliotekaped.wixsite.com/boleslawiec

Biblioteka Pedagogiczna działa od 1951 roku. Mieści się w budynku I LO przy ul. H. i W Tyrankiewiczów 11 w Bolesławcu. Bogaty i stale aktualizowany księgozbiór dostępny jest dla wszystkich chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zdrowiej z nami – otwarcie komory normobarycznej

Chcesz pobudzić proces regeneracji, wzmocnienia organizmu i odnowy komórek? Normobaria Bolesławiec zaprasza! Dla zdrowia stworzyliśmy w Bolesławcu wyjątkowe miejsce - czynną...

Zamknij