gru 3, 2020
1657 Wyświetleń
3 0

Teatralny czwartek – spektakl online „Second Hand”

Napisany przez

Zapraszamy do obejrzenia online spektaklu pt. „Second Hand”, który w dużej mierze opiera się na twórczości noblistki Swietłany Aleksijewicz.

Ten szczególny, trudny czas pandemii dotyka wiele gałęzi gospodarki, ale przede wszystkim bardzo nam bliską kulturę. Nie mogąc organizować wydarzeń w sposób tradycyjny w pięknym Teatrze Starym, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wielu sympatyków teatru. Wracamy do Czwartkowych Spotkań z Teatrem, które tym razem odbędą się w zmienionej formie – online.

Pracownia Teatralna FormaT działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza do obejrzenia w czwartek, 10 grudnia 2020 r. o godz. 19.00 spektaklu „Second Hand” w wykonaniu grupy Teatr Budka Telefoniczna.

Inspiracją do powstania spektaklu była działalność noblistki Swietłany Aleksijewicz z czasów zmian ustrojowych w Związku Radzieckim. Wykorzystane zostały także teksty współczesnych polskich prozaiczek oraz teksty własne zespołu. Wśród bohaterek widzowie odkryją również postacie z dzieł F. G. Lorki i Zofii Nałkowskiej.

Scenariusz i reżyseria: Aneta Ćwieluch

Obsada:
Swietłana – Aneta Ćwieluch
Olga – Olimpia Salwerowicz
Wiera – Izabela Krestow
Masza – Roksana Sulima
Dasza – Klaudia Kowalik

Reżyseria światła: Daniel Włodarczyk

Tłumacz: Jerzy Czech

Muzyka: Maciej Ćwieluch, Monika Mikołajczak, Gabriela Gola

Tagi artykułu:
· · ·
Kategorie:
kultura · news · polecamy · wideo
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish