Gru 23, 2020
3420 Wyświetleń
0 0

Zbuduj własny dom w cenie mieszkania

Napisany przez

Powiększenie się rodziny oraz zawarcie małżeństwa to dwie najczęstsze przyczyny przeprowadzki z mieszkania do własnego domu jednorodzinnego. Na nowej drodze życia ciasne mieszkanie przestaje być wystarczającą przestrzenią do życia. Dom jednorodzinny zapewnia wszystkim członkom rodziny komfort, jakiego oczekują, a także przestrzeń niezbędną do rozwoju dzieci. Jeśli zamierzasz rozpocząć budowę domu, poznaj praktyczne wskazówki, które ułatwią wykonanie inwestycji.

  1. Przemyślany projekt to podstawa
  2. Niskie koszty budowy
  3. Projekt gotowy do zaciągnięcia kredytu

Wyprowadzka z ciasnego mieszkania do własnego domu jednorodzinnego to marzenie wielu rodzin, którym brakuje przestrzeni na co dzień. Niewielkie mieszkanie nie spełnia ich wszystkich potrzeb, dlatego wybudowanie domu jest najlepszym rozwiązaniem, by poprawić warunki życia młodszych i starszych członków rodziny. Sprawdź, o czym powinno się pamiętać przed rozpoczęciem inwestycji i jak znaleźć dobre projekty domów z wyceną.

Przemyślany projekt to podstawa

Projekt domu jednorodzinnego można zamówić w biurze architektonicznym, gdzie architekt zajmie się jego indywidualnym wykonaniem. Równie dobrze można jednak postawić na projekty domów z wyceną. Gotowe plany są dobrym wyborem z wielu względów. Przede wszystkim każdy z nich był tworzony na podstawie uniwersalnych rozwiązań, odpowiadających na potrzeby większości użytkowników. Dzięki temu wszystkie pomieszczenia są dobrze doświetlone, a ich układ jest optymalny. Dodatkowo w razie potrzeby możliwe jest dokonanie zmian w planach, by dostosować dom do oczekiwań konkretnego użytkownika. Pomieszczenia mogą być pomniejszane lub powiększane, a ich układ może ulec drobnej korekcie, dlatego nawet w niedużym domu wydzieli się dodatkową garderobę, biuro lub pralnię.

Niskie koszty budowy

Przemyślane i niedrogie projekty domów z wyceną są znakomitą alternatywą dla małych mieszkań. Wybudowanie domu o powierzchni 80-100 m2 wymaga podobnych nakładów finansowych co zakup mieszkania o powierzchni 60 metrów w dużym mieście. Z tego powodu kupno przestronnego mieszkania i jego urządzenie w aglomeracjach jest dla wielu rodzin nieosiągalne. Budowa dużego domu jest znacznie tańsza, a urządzenie wnętrz zgodnie z potrzebami wymaga wydania podobnej sumy co w przypadku małego mieszkania.

Co ważne, koszt wybudowania domu jednorodzinnego na podstawie wybranego projektu poznaje się przed rozpoczęciem inwestycji. Dzięki temu znacznie łatwiej jest ocenić, czy ma się wystarczające środki na samodzielną budowę, czy też konieczne jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego w banku. Jest to bardzo ważna informacja dla wszystkich inwestorów, gdyż ułatwia im zaplanowanie budowy i skrócenie czasu oczekiwania na jej zakończenie.

Projekt gotowy do zaciągnięcia kredytu

Wybierając projekt na https://www.extradom.pl/projekty-domow-dobre-domy, otrzymuje się plany wraz z informacjami, jakie są koszty zakończenia poszczególnych etapów budowy. Koszt wzniesienia domu w stanie surowym otwartym, surowym zamkniętym i pod klucz. Dzięki temu projekt przydaje się podczas zaciągania kredytu hipotecznego. Bank otrzymuje bowiem kosztorys wykonania kolejnych etapów budowy, co umożliwia wyliczenie wysokości kolejnych transz.

Projekt gotowy domu jednorodzinnego jest odpowiednim wyborem również dla osób, które chcą skorzystać jedynie z niewielkiej pożyczki. Kosztorys umożliwia szybkie wyliczenie rzeczywistych potrzeb finansowych, by dokończyć budowę lub urządzić dom zaraz po zakończeniu prac budowlanych. Jest to istotne zwłaszcza dla osób, które chcą jak najszybciej wprowadzić się do własnego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wesołych Świąt!

Pogodnych, zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku […]

Zamknij