Sty 15, 2021
2227 Wyświetleń
0 0

Od A jak alpaka do Z jak złotogłowa marmozeta

Napisany przez

Roczny spis inwentarza w Naturschutz-Tierpark Nasze-Zoo Görlitz-Zgorzelec

 

Na początku każdego roku opiekunowie zwierząt w Naszym Zoo sprawdzają aktualną liczbę swoich podopiecznych.

Jedynie niewiele gatunków udaje się szybko policzyć. Większe oraz szybko poruszające się grupy zwierząt jak ryby, żwawe papużki w Świergolandii, czy nigdy nie pozostające w bezruchu wiewiórki skalne, stanowią spore wyzwanie.

Koniec końców, opiekunom ponownie udało się policzyć zwierzęta. I tak w 2020 roku ogłaszają, iż: aktualnie w Naszym Zoo żyje 671 zwierząt 88 różnych gatunków.

Widoczny jest znaczny przyrost liczby zwierząt w porównaniu z 599 osobnikami ze spisu w 2019 roku.

Fakt ten da się łatwo wytłumaczyć, po kilku latach zakazu rozrodu, w 2020 roku papużki faliste w Świergolandii ponownie mogły się rozmnażać. Na co kolorowe ptaki natychmiast odpowiedziały podwojeniem populacji.

 

Podczas gdy, z powodu rozbudowy strefy gastronomicznej, w 2020 roku pożegnał się z nami axolotl,
do zwierzęcej załogi dołączyli gwarek, zagrożona wyginięciem kura saksońska oraz otrzymane w spadku przedstawicielki gatunku ary ararauny oraz amazonki niebieskoczelnej.

 

Do wielkich sukcesów hodowlanych 2020 roku zaliczyć można potomstwo gazeli dżejran, z którego dwie opuściły właśnie Görlitz i wyruszyły do Helsinek. Kolejne sukcesy hodowlane to ponowne potomstwo wyniszczonego na wolności kiśćca annamskiego oraz sik wietnamskich.

 

Dla miłośników statystyki: w ubiegłym roku nasze zwierzęta zjadły około 48 000 kg siana, 25 000 kg warzyw i owoców, 15 000 kg karmy w granulacie, 1 800 kg piskląt jednodniowych i 1 500 kg ryb.

 

W przypadku wydr Emmy i Yourka licyenie jest dość łatwe.
Foto: zoo-goerlitz.de / C.Hammer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de 

https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy wybór szkoły średniej ma tak duży wpływ na przyszłość? Tylko fakty i bez owijania “w bawełnę”

Wybór szkoły średniej wydaje się bardzo ważny, bo przecież jest ona niejako przepustką do dalszej edukacji. Ale czy rzeczywiście tak...

Zamknij