Mar 22, 2021
186 Wyświetleń
0 0

Ogrody zoologiczne żądają otwarcia, niezależnie od liczby zakażeń

Napisany przez

Wyższy Sąd Administracyjny Dolnej Saksonii przyznaje im rację  

W ramach działań łagodzących obostrzenia, przyjętych przez szefów rządów federalnych i stanowych na początku marca, większość placówek zoologicznych w Niemczech mogła być ponownie otwarta. „Z zadowoleniem przyjęliśmy ten pierwszy krok we właściwym kierunku. Niemniej jednak, w naszej już i tak ograniczonej codziennej działalności, wciąż towarzyszy nam niepewność co do tego, jak długo będziemy mogli pozostać otwarci ”- tak do aktualnie obowiązujących przepisów odnosi się dr Sven Hammer, dyrektor Zoo Görlitz-Zgorzelec. W zależności od kraju związkowego, otwarcie zależy od ilości zachorowań w okręgu, stanie lub tu i tu.

Pierwszy wiatr w plecy otrzymały w piątek ogrody zoologiczne w Dolnej Saksonii, od sądownictwa. 13. Senat Wyższego Sądu Administracyjnego Dolnej Saksonii zawiesił czasowo przepisy rozporządzenia w sprawie korona-wirusa w Dolnej Saksonii, dotyczące zamykania ogrodów zoologicznych i ogrodów botanicznych (Az.:13 MN 114/21). Uzasadnienie wyroku było takie, iż zamknięcia wyżej wymienionych placówek jako środek ochrony przed infekcjami nie są już konieczne i nie były odpowiednie. Ryzyko zakażenia podczas przebywania na zewnątrz jest stosunkowo niskie i można je skutecznie zmniejszyć, stosując środki łagodniejsze niż zamknięcie. Na przykład poprzez wprowadzenie ograniczenia ilości gości przebywających jednocześnie na terenie zoo lub ogrodu botanicznego, kontrole pobytu w tych miejscach, działania mające na celu unikanie kontaktu osobistego oraz ograniczenie działań i wydarzeń szczególnie istotnych dla wzrostu infekcji, jak np. publiczne karmienie zwierząt. Jednoczesne otwarcie wszystkich ogrodów zoologicznych i botanicznych, mogłoby również zapobiegać zwiększonemu ruchowi turystycznemu w gminach, w których podobne obiekty, ze względu na mniejszą częstotliwość zachorowań, nadal są otwarte.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz Zgorzelec
Zittauer Str. 43 02826 Görlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Foliarze

Skąd wzięło się słowo "foliarz", którym określamy antyszczepionkowców, wyznawców spiskowych teorii covidowych, a czasem także […]

Zamknij