mar 25, 2021
1352 Wyświetleń
2 0

Festiwal Youtube Dni Kultury w BOK-MCC

Napisany przez

Odkryj magię teatru w BOK-u-MCC w Bolesławcu

Już w najbliższy weekend, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, odbędzie się festiwal online YouTube Dni Kultury. Aż 30 teatrów i grup teatralnych pokaże swoje premiery, archiwalne spektakle oraz materiały zza kulis. Nasz ośrodek ma swój czynny udział w tegorocznej edycji YTDK. BOK-MCC jest producentem spektaklu „Wyspa Chudych” zrealizowanego przez Teatr Dziewiątka, którego instruktorem i reżyserem jest Aneta Ćwieluch, instruktor pracowni teatralnych w BOK-MCC. Próby do spektaklu odbywały się również w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu. Warto dodać, że spektakl znalazł się w ekskluzywnym gronie 8 laureatów, którzy otrzymali grant na realizację zadania.

Premiera spektaklu 26 marca o godz. 16.00 na naszym kanale YouTube:

O spektaklu:
Wyspa Chudych to spektakl oparty na dramacie Karoliny Maciejaszek. Opowiada historię polskich dzieci w czasie II wojny światowej, znajdujących się w obozie na ulicy Przemysłowej w Łodzi. To właśnie dorośli – oprawcy mają wpływa na tę ich egzystencję, ale też rodziny, rodzice dzieci, którzy jakby o nich zapomnieli, a ciągle są w ich pamięci, jak również tradycje rodzinne i dom. Większość sytuacji na scenie ma analogię w dziecięcym życiu rodzinnym, to taki ich sposób na przetrwanie. Widowisko stworzone zostało w konwencji dwóch planów, gdzie zabawa jest przykrywką dla ciężkich przeżyć i wspomnień, przepuszczonych przez wyobraźnię dzieci. Przedstawienie utkane z delikatnej społecznej osnowy to równocześnie ukłon w stronę wymagającego wrażliwego widza.

Teatr Dziewiątka:
– reżyseria – Aneta Ćwieluch
– scenariusz – Aneta Ćwieluch na podstawie dramatu Karoliny Maciejaszek
– kostiumy – Beata Chojnowaka

Spektakl otrzymał Nagrodę Publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Relacje Międzypokoleniowe W Stalowej Woli we wrześniu 2020 r. oraz Wyróżnienie I stopnia dla reżysera Anety Ćwieluch, Nagrodę Główną na 38 Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych w Łodzi w październiku 2020 r.

Tagi artykułu:
· · ·
Kategorie:
news

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish