Kwi 8, 2021
85 Wyświetleń
0 0

“Nasze miejsce w kosmosie”

Napisany przez

Biblioteka Pedagogiczna w Bolesławcu oraz Ibuk Libra proponują do przeczytania we wrześniu  książkę:   Hélène Courtois   „Nasze miejsce w kosmosie”.

Nasza galaktyka i jej sąsiedzi mkną przez wszechświat w zdumiewającym tempie kilkuset kilometrów na sekundę. Fakt ten jest znany od początku lat 60. ubiegłego wieku. W tym czasie astrofizycy nie byli jeszcze w stanie w pełni wyjaśnić przyczyn tego zjawiska. W latach 90., amerykańscy naukowcy wskazali, że ruch ten może być związany z oddziaływaniem ogromnej masy tzw. Wielkiego Atraktora.

Poszukując Wielkiego Atraktora, zespół badawczy, do którego należała nasza Autorka, odkryli supergromadę galaktyk, do których należy nasza Droga Mleczna. Nazwali ją Laniakea (z hawajskiego „niezmierne niebiosa”).

Ta książka ma na celu podzielenie się historią tego ogromnego odkrycia. Autorka w jasny i prosty sposób dokonuje przeglądu Wszechświata i rządzących nim praw fizyki.

Książka dostępna jako prezent do 30 kwietnia 2021 roku.

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej wszystkich, którzy nie odebrali jeszcze własnego kodu PIN, umożliwiającego czytanie elektronicznych książek umieszczonych na platformie IBUK LIBRA.

 

Kategorie:
news
http://bibliotekaped.wixsite.com/boleslawiec

Biblioteka Pedagogiczna działa od 1951 roku. Mieści się w budynku I LO przy ul. H. i W Tyrankiewiczów 11 w Bolesławcu. Bogaty i stale aktualizowany księgozbiór dostępny jest dla wszystkich chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wirtualna francuska kawiarnia zaprasza

Café français en ligne zaprasza 13 kwietnia 2021 r. (wtorek) o godzinie 17.00. Zapraszamy uczących […]

Zamknij