kwi 29, 2021
2183 Wyświetleń
1 0

Ogólnopolski sukces pracowni Młodzieżowego Domu Kultury

Napisany przez

Prace Jolanty Koźmin i Milana Junaka otrzymały Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym. To nie jedyne sukcesy, jakie odniosły w ostatnim tygodniu pracownie MDK w Bolesławcu!

Czas ograniczeń w funkcjonowaniu instytucji kultury i oświaty w żaden sposób nie wpłynął na działania prowadzone przez MDK w Bolesławcu. Placówka aktywnie zachęca uczestników swoich pracowni do udziału w konkursach organizowanych na wielu szczeblach, w tym regionalnych, wojewódzkich, ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych. Efektem tych starań są ostatnie sukcesy, jakie odniosły pracownie MDK prowadzone przez Joannę Mysłek-Michnowską.

Bardzo dużym sukcesem jest zdobycie nagród przez Jolantę Koźmin i Milana Junaka na Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Centrum Kultury „Muza” w Lubinie. Hasło konkursu brzmiało „Pejzaż zimowy – niekoniecznie prawdziwy”. Jego celem było mniej konwencjonalne podejście do przedstawienia zimowego świata za oknem. Punktem wyjścia jest w tym przypadku abstrakcyjne myślenie oraz nieograniczona wyobraźnia, która kształtuje język plastyczny, a prace wykonywano z materiałów papierowych (wycinki z gazet i plakatów, napisy, treści, obrazki, zdjęcia, malowane/rysowane elementy na papierze, wydruki, kawałki tapet).

Nagrodzony Milan Junak ma 13 lat i jest wieloletnim uczestnikiem zajęć pracowni. Jolanta Koźmin jest seniorką, która znalazła w sobie pasję do malarstwa i ta pasja stała się dla niej lekiem na ciężkie czasy. Maluje w różnych technikach z akcentem na akwarele. Piękną twórczość Pani Jolanty można obejrzeć w poniższym linku: https://mdkboleslawiec.pl/2021/04/kobieta-w-czasie-pandemii-emocje-prace-pani-jolanty-kozmin/

To nie jedyny sukces jaki ma na swoim koncie pracownia ceramiczna

Karolina Jasińska zdobyła Nagrodę, natomiast Martyna Kus otrzymała Wyróżnienie za kartki świąteczne wysłane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kartka Świąteczna Boże Narodzenie – Nowy Rok” (organizator MDK w Świdnicy). Nina Bender i Zuza Gruda otrzymały Wyróżnienia w Dolnośląskim Konkursie Plastycznym „W magicznym lesie” (Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy). Z kolei Monika Dymarska zdobyła Nagrodę za swoją pracę w Dolnośląskim Konkursie Plastycznym „Czysta woda” (MCK w Legnicy).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oprócz pracowni ceramicznej także inne pracownie biorą aktywny udział w konkursach. Oliwia Skoczeń z pracowni plastycznej Katarzyny Sas otrzymała Wyróżnienie w XIX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Inne spojrzenie” (Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu).

Bardzo duży sukces ma na swoim koncie Natasza Sztych z Teatru Smyki (pracownia teatralna FormaT) prowadzonego przez Anetę Ćwieluch za monodram „Każdy z nas wspaniały jest”. Jej kreacja aktorska  została podwójnie nagrodzona otrzymując: „I Nagrodę” na IV Rejonowym Przeglądzie Teatru Jednego Aktora „Witajcie na mojej scenie” (MDK w Lubinie), oraz została laureatką „Wiosennego Spotkania z Teatrem Jednego Aktora” (MCK w Legnicy).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak widać uczestnicy zajęć MDK w Bolesławcu nie nudzą się podczas pandemii i przez cały czas, z sukcesami, rozwijają swoje pasje i zdolności. Przypominamy, że rekrutacja na zajęcia do MDK rusza już w czerwcu. Szczegółowe informacje o początku rekrutacji zostaną umieszczone na profilu facebook: www.facebook.com/mdkboleslawiec oraz stronie: www.mdkboleslawiec.pl.

Kategorie:
kultura · news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish