Maj 4, 2021
66 Wyświetleń
0 0

Trzy torby pełne kangurów

Napisany przez

Wszystkie trzy samice kangura olbrzymiego w Zoo Görlitz-Zgorzelec z potomstwem w torbie

Kto może twierdzić, że ma dwa razy urodziny? Kangury mogą!

Urodziny numer jeden to dzień, w którym po ciąży trawjącej zaledwie 36 dni rodzą się jako maluszki wielkości  gumowego żelka, i dzięki dobrze rozwiniętym przednim kończynom i węchowi, samodzielnie trafiają do torby matki. Tam przysysają się do sutka mamy, który pęcznieje w ich małym pyszczku, dzięki czemu maleństwo nie zgubi się, nizależnie od tego jak daleko i wysoko będzie skakać mama.

Urodziny numer dwa to dzień, w którym młody kangur po raz pierwszy wystawi głowę z torby. „Jest to ważny dzień dla opiekunów zwierząt w ogrodach zoologicznych, ponieważ od tego dnia licząc sześć miesięcy wstecz, można ustalić rzeczywistą datę urodzenia” – wyjaśnia kurator ogrodu zoologicznego Catrin Hammer.

Wszystkie trzy młode kangury z Naszego Zoo obchodziły właśnie swoje drugie urodziny. Jeden z nich regularnie opuszcza torbę matki i trochę niezręcznie bada otoczenie, podczas gdy dwoje młodszych z zaciekawieniem śledzi otoczenie, z bezpiecznej torby matki.

Jeden z trzech młodych kangurów, „Joey“ odważa się wjrzeć z torby matki.
Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz Zgorzelec
Zittauer Str. 43 02826 Görlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Klasyka i elegancja czyli suknie boho

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu pary młodej. Wyznacza nowy etap wspólnej przyszłości. […]

Zamknij