maj 15, 2021
1052 Wyświetleń
0 0

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie zatytułowane: Podróż sentymentalna śladami Norwida w Paryżu21 maja 2021 r. (piątek), o godz. 16.00.

Un voyage sentimentale sur les traces de Norwid à Paris – le vendredi 21 mai à 16:00 heures.

Na pewno nie będzie to naukowe spotkanie! W 2021 roku przypada dwusetna rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida, który w Paryżu spędził 32 lata. Jest to wspaniała okazja, żeby udać się w tę krótką podróż sentymentalną do dawnych epok śladem wielkiego poety.
Będzie trochę nostalgicznie, trochę romantycznie! I oczywiście we francuskim klimacie.

Jeśli interesuje Cię kultura francuska (jakikolwiek jej element), uczysz się języka francuskiego lub po prostu chcesz miło spędzić czas, zapraszamy na spotkanie „à la française”.

Dołącz do nas, zapraszamy! On vous attend !

Liczba miejsc ograniczona, spotkanie odbywa się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

 

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish