maj 21, 2021
975 Wyświetleń
2 0

Lawendowy Bazar Nantesa już 5 i 6 czerwca 2021

Napisany przez

5 i 6 czerwca 2021 w Mierzwinie rusza cykl spotkań z lokalnymi wytwórcami, badaczami, hodowcami i lekarzami. Będzie zdrowo!

W pierwszy weekend czerwca w Lawendowym Nantesie czekają na Was promocje na sadzonki lawendy wyhodowane z użyciem wody plazmowanej i na samą wodę, a także wykłady, spotkania, warsztaty i prezentacje lokalnych wytwórców.

Zapraszają: Nantes we współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Wrzosowa Kraina” i Urzędem Gminy Bolesławiec.

Lawendowy Nantes to nowe miejsce w powiecie bolesławieckim łączące pasje do natury, nauki, wypoczynku i zdrowia rusza z ciekawą imprezą, która ma się zamienić w cały cykl zdrowych spotkań.

Wśród gości ma pojawić się m.in. znany lekarz naturopata Hubert Czerniak, który opowiada m.in. o diecie wspierającej organizm w czasach pandemii, będzie także Zdzisław Oszczęda, który przybliży kwestie bardzo efektywnego i potwierdzonego naukowo wykorzystania wody plazmowanej Nantes w hodowli roślin. W sobotę i niedzielę już od godziny 10 do 18 będą także promocje i konkursy z nagrodami oraz wystawcy z pasjonującą ofertą. To między innymi:

ALVARIUM – winnica Ostaszów, sprzedaż i degustacja wina
Lawendowa Piwniczka – olejki, woreczki, mydełka z lawendą
Wrzosowa Chata – zioła, oleje ziołowe, warsztat olejowy, domowe przetwory i warsztaty na bazie ziół.
Łowisko Przemków – chleby na zakwasie, pstrągi wędzone, jesiotry, karpie
Food truck Przemków – kawa i ciasto
Stoisko z piernikami
LGD Wrzosowa Kraina – publikacje i informacje

A to nie koniec atrakcji…

Plantacja Lawendy w Mierzwinie

– Ideą Lawendowego Bazaru jest przekonanie małych i średnich rolników do zainwestowania w uprawy ziół – mówi twórca Lawendowego Nantesa, Zdzisław Oszczęda.

W Mierzwinie powstało miejsce o nazwie Lawendowy Nantes, które jest jednocześnie centrum prezentacji lokalnych produktów na stoiskach targowych z miejscami na warsztaty i salą kinową, oraz sercem wdrażania technologii hodowli z użyciem wody plazmowanej, która podnosi kilkukrotnie efektywność upraw i agroturystyką.

Podczas Lawendowego Bazaru można będzie dowiedzieć się wiele nie tylko o zdrowiu, ale także obejrzeć dużą komorę do zmiany struktury wody, poznać technologię pozyskania w autoklawie hydrolatu i olejków eterycznych oraz inne zastosowania wody plazmowanej. Lawendowy Nantes to nie tylko miejsce spotkań i agroturystyka. To również uprawia ziół, które przebadano na oddziaływanie wody plazmowanej i ośrodek wdrażający na skalę przemysłową wyniki badań naukowych. Z tutejszej plantacji będą pozyskiwane olejki i hydrolaty z lawendy używane do kosmetyków i aromaterapii.

Kliknij TUTAJ i przyłącz się do naszego wydarzenia na Facebooku.

Agroturystyka Lawendowy Nantes dysponuje dwoma dużymi apartamentami i dwoma pojedynczymi pokojami.

Agroturystyka Lawendowy Nantes dysponuje dwoma dużymi apartamentami i dwoma pojedynczymi pokojami.

Lawendowy Nantes znajdziesz tutaj na mapach Google i TUTAJ na Facebooku. Więcej informacji o miejscu i czerwcowej imprezie na stronie www.lawendowy.nantes.pl.

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish