Cze 8, 2021
84 Wyświetleń
0 0

Akcesoria na Komunię Świętą – jak urządzić spotkanie rodzinne po uroczystości?

Napisany przez

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowa uroczystość, która wiele zmienia w życiu dziecka i jest jedną z najważniejszych chwil dla rodziców. To moment, kiedy dziecko poznaje swoją wiarę. W tej dniu liczą się stroje komunijne, a także spędzanie czasu blisko Boga. Wiele rodzin z tej okazji decyduje się na zorganizowanie spotkania rodzinnego. Dzięki temu ta uroczystość na długo zapadnie w pamięci dziecka i kojarzona będzie z czymś radosnym. Warto jednak wiedzieć, jak przygotować się na ten dzień i jakie akcesoria warto wybrać.

Dekoracje Komunijne, które warto wybrać

Jeśli po uroczystości Komunii Świętej organizowane jest spotkanie rodzinne warto kupić wizytówki na stół, dzięki czemu każdy gość będzie wiedział, gdzie ma usiąść. To sposób na uniknięcie zamieszania w domu lub na wynajętej sali. Atrakcją dla dzieci z pewnością będą banery i balony na Komunię Świętą, które staną się również tłem do zdjęć. Pamiątkowe fotografie z rodziną będą wzruszać i wywoływać uśmiech na twarzy dziecka i rodziców. Doskonale sprawdzają się również świece na stół, które można zapalić kiedy zrobi się nieco ciemniej na zewnątrz. Wszystkie dekoracje powinny być utrzymane w jasnej kolorystyce, tak jak stroje komunijne, by pasować do uroczystości i tematyki spotkania.

Ciepłe dania dla gości

Organizując spotkanie dla bliskich nie można zapomnieć o posiłkach i napojach. Najlepiej wszystkie dania przygotować samodzielnie, jeśli jednak rodzice nie mają na to czasu istnieje wiele firm, które się tym zajmują. Ciepłe posiłki i napoje sprawią, że cała rodzina spędzi ze sobą miłe chwile, które zbliżają i wzmacniają więzi. Dziecko poczuje się wyjątkowo, ponieważ wszyscy zebrali się w jednym miejscu z powodu Pierwszej Komunii Świętej. Dzięki temu dziecko z radością wspominać będzie ten uroczysty dzień.

Akcesoria i dodatki na Pierwszą Komunię Świętą

Przydatne są również akcesoria i dodatki na Komunię Świętą. To przykładowo pudełka na ciasta, w których można umieścić słodkości dla gości w podzięce za przyjście na spotkanie. Doskonale sprawdzają się również albumy na zdjęcia, w których goście mogą wpisywać życzenia i porady dla małego chrześcijanina.

Warto zadbać, by niektóre elementy dekoracyjne miały nadrukowany symbol Ciała Bożego, który mają również stroje komunijne. To nada uroczystości wyjątkowego charakteru i sprawi, że będzie tematyczna i symboliczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Najmłodsi na deskach Teatru

W sobotę 12 i 19 czerwca, na scenie Teatru Starego, odbędzie się przedstawienie pt. „Kot […]

Zamknij