cze 12, 2021
1403 Wyświetleń
4 0

2x Teatr – 17 czerwca (czwartek)

Napisany przez

Po kilkumiesięcznej przerwie Pracownia Teatralna FormaT z MDK w Bolesławcu zaprasza do Teatru Starego. W czwartek, 17 czerwca odbędą się aż dwa spektakle w reżyserii Anety Ćwieluch.

Teatr wraca po pandemicznej przerwie z podwójną siłą. Okres społecznego zamknięcia spowodował potrzebę publicznego pokazania ciężko przygotowywanej sztuki w zaciszu własnego domu. Teraz pojawiła się taka możliwość dzięki poluzowaniu obostrzeń pandemicznych. Pracownia Teatralna FormaT prowadzona przez Anetę Ćwieluch z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu przygotowała dwa spektakle.

Na godzinę 17.00 dziecięca grupa Teatru Smyki (5-8 lat) przygotowała spektakl pt. „Motyl”
. Oparty na tekście Małgorzaty Sikorskiej–Miszczuk opowiada o pięcioletniej Rutce, która boi się ciemności. Niestety rodzice uważają, że dzieci powinny zasypiać przy zgaszonym świetle. Kto pomoże Rutce w czarnym, groźnym pokoju? Kto zawędruje z nią w inny świat i dlaczego? Motyl to historia dorastania w której i dzieci i dorośli mogą zobaczyć siebie. Będzie to premiera spektaklu w wykonaniu Teatru Smyki. Spektakl wyreżyserowała Aneta Ćwieluch, natomiast za scenografię odpowiada Beata Chojnowska, Sławomir Zasina i grupa Smyki, z kolei muzykę przygotował Grzegorz Korniak.

O godzinie 19.00 wystąpi młodzieżowa grupa Teatru Re/aktor (16-20 lat) z premierowym spektaklem pt. „Ptam”
. Poezja Krystyny Miłobędzkiej i jej dramaty stanowią opowieść o marzeniach i niemożności ich zrealizowania. O pędzie w czasie i za czymś zostawiając z tyłu to, co ważne. Relacje rodzice i dzieci w ich wspólnym byciu obok siebie, ale nie ze sobą. Czy to, co ważne dla dziecka, ważne jest dla dziecka? Czy drogi ich zejdą się, czy rozejdą? Za reżyserię spektaklu odpowiada Aneta Ćwieluch, natomiast scenografię przygotowała grupa Re/aktor.

Wstęp wolny, jednak z powodu ograniczeń związanych z epidemią ilość miejsc jest ograniczona. Podczas wydarzeń widzowie muszą zachować dystans oraz zasłonić usta i nos maseczką.

Kategorie:
kultura · news · polecamy
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish