cze 15, 2021
1465 Wyświetleń
6 0

Nareszcie tu jestem

Napisany przez
Pandemiczna przerwa nie ograniczyła Teatru w jego różnorodności. Tym razem na deskach Teatru Starego będziemy mogli obejrzeć taniec współczesny i nowoczesny w wykonaniu pracowni MDK w Bolesławcu.

Podczas koncertu zaprezentują się grupy Takcik (dzieci 5-6 lat), Urwisy (7-9 lat), Mały Takt (10-14 lat) i Takt (młodzież i dorośli od 15 lat) z pracowni tańca współczesnego i nowoczesnego Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu, którą prowadzi Anna Leśniewska.

Taniec nowoczesny łączy w sobie elementy różnorodnych form takich jak: taniec klasyczny, hip–hop i disco. Posiada w swoich korzeniach elementy folku indiańskiego i afrykańskiego. Z kolei taniec współczesny oparty jest na plastyce ruchu, spięciach i rozluźnieniach, wyrażaniu myśli i emocji. Kształtuje w tancerzach świadomość własnego ciała. Ruch kreuje się, wykorzystując oddech, grawitację i ciężar ciała.

Uczestnicy zajęć pokażą zalety i piękno obu rodzajów tańca zabierając nas w taneczną podróż do słonecznych miejsc. Odwiedzą m. in. Nowy Jork, upieką ciasto, a do tego pobawią się w chowanego.

Występ taneczny odbędzie się w poniedziałek, 21 czerwca o godzinie 18.00 w Teatrze Starym w Bolesławcu, wstęp wolny. Z powodu ograniczeń związanych z epidemią liczba miejsc jest ograniczona. W czasie wydarzenia widzowie muszą zachować dystans oraz zasłonić usta i nos maseczką.

Kategorie:
kultura · news · polecamy
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish