lip 6, 2021
1216 Wyświetleń
0 1

Życie codzienne w Paryżu – zapraszamy na spotkanie

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie 16 lipca 2021 r. (piątek) o godz.16.00

Naszym gościem będzie „une vraie Parisienne” – Mme Magdalena Poremska, która mieszka w Paryżu od 17 lat. Wyemigrowała do Paryża z Bolesławca. Będziemy rozmawiać o codziennym życiu w mieście świateł, o tym, co warto zobaczyć, a co znajduje się z dala od turystycznych szlaków. O Paryżu we wszystkich jego aspektach i oczywiście o sekretach urody Francuzek.

Pomyśl o co zapytasz i przyjdź koniecznie. Wstęp wolny.

On vous attend.

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish