sie 2, 2021
1070 Wyświetleń
5 0

3, 2, 1… startujemy!

Napisany przez

Z wielka radością informujemy, że pomimo trudnych czasów dla wydarzeń artystycznych, Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu właśnie rozpoczął projekt „Wokalne spotkania – polsko-czeskie warsztaty muzyczne”. W projekcie weźmie udział 25 młodych wokalistów z Polski i Czech. Zajęcia warsztatowe poprowadzą: Marta Podulka i Daniel Moszczyński.

Celem nadrzędnym projektu jest nawiązanie muzycznej współpracy pomiędzy środowiskami regionów pogranicza, poprzez pięciodniowe warsztaty wokalne z udziałem 25 uczestników z Polski i Czech. Zajęcia prowadzone będą przez uznanych artystów i wykładowców: Martę Podulkę i Daniela Moszczyńskiego. Efektem finalnym będą powarsztatowe koncerty z udziałem, nie tylko wszystkich uczestników zajęć i wykładowców, ale również zawodowych muzyków zaproszonych do projektu. Koncerty finałowe odbędą się: 7 sierpnia, godz. 18.00 w Teatrze Starym w Bolesławcu, oraz 10 sierpnia, godz. 19.00 w Prerovie (Czechy). Ponieważ ilość miejsc w Teatrze Starym jest ograniczona, zostanie przygotowana również transmisja LIVE z koncertu – link pojawi się bezpośrednio przed wydarzeniem na stronie i profilu Facebook MDK Bolesławiec.

Projekt „Wokalne spotkania – polsko-czeskie warsztaty muzyczne” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Sylwetki wykładowców:

Marta Podulka – wokalistka, kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, związana z poznańskim zespołem 7sekund, obecnie występuje solo. Finalistka konkursów Mam Talent i X Factor, ma na swoim koncie autorską płytę „Nie przeszkadzać” z której pochodzą przeboje mocno lansowane przez rozgłośnie radiowe: „Nieodkryty ląd” i „Mocna”.

Daniel Moszczyński – piosenkarz, muzyk sesyjny, kompozytor, tekściarz oraz producent muzyczny. Współtwórca hip-hopowo-jazzowy Bibobit i rockowo-funkowy Omni mOdO. Wcześniej znany z pierwszego polskiego boysbandu JUST 5, z którym wylansowali wielki przebój końca lat 90-tych „Kolorowe sny”. Po przygodzie z Just 5 artysta skierował swoje muzyczne kroki w stronę muzyki jazzowej – udzielał się jako muzyk sesyjny, kompozytor, tekściarz oraz producent muzyczny. Komponował m.in. dla AudioFeels, Kasi K8 Rościńskiej, Kasi Wilk oraz finalistów programu TVN Mam Talent, współpracował także z Urszula Dudziak, która nagrała z zespołem Bibobit utwór „Plotka”.

Kategorie:
kultura · muzyka · news · polecamy
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish