Sie 3, 2021
266 Wyświetleń
0 1

Zamknięcie Zoo Goerlitz nie wchodzi w grę

Napisany przez

Nie tak wyobrażał sobie początek tygodnia dyrektor goerlitziego zoo dr Sven Hammer. Poniedziałkowy artykuł w „Sächsische Zeitung” zatytułowany “Szef zoo w Görlitz myśli o zamknięciu” słusznie wywołał poruszenie. Punktem wyjścia był wywiad na temat aktualnej sytuacji i rozwoju liczby odwiedzających w czasie pandemii.

Ze względu na wiele wymogów higienicznych nie zaobserwowano spodziewanego napływu odwiedzających, po ponownym otwarciu zoo w kwietniu. „Mamy nadzieję, że latem odwiedzi nas jak najwięcej gości, abyśmy mogli bezpiecznie przetrwać zimę. Obecne zachowania odwiedzających prawdopodobnie nie wystarczą, aby pokryć nasze koszty do końca roku”- powiedział w wywiadzie dyrektor zoo. Z wypowiedzi wywnioskowano, że zoo może zostać zamknięte. „Nie powiedziałem tego w ten sposób. Jeśli ponownie staniemy w obliczu związanego z pandemią zamknięcia na polecenie rządu, możemy nie być już w stanie oferować wszystkich usług, w zwykłym trybie i dotychczasowej jakości.”

Wszystkie ostateczne wypowiedzi na temat przyszłości zoo do końca roku, pozostają jedynie spekulacjami. Najlepszą pomocą dla Naszego Zoo w obecnej sytuacji jest i pozostanie jak największa liczba osób odwiedzających. Dlatego wszyscy, którzy chcą wesprzeć zoo, powinni odwiedzić je już teraz. Tak się składa, że znów mamy sporo nowości do odkrycia!

Zawsze warte odwiedzenia – potomstwo olbrzymich szarych kangurów.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, A. Kolar
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jan Pospieszalski jednym z gości Lawendowego Bazaru Nantesa!

Obecność znanego dziennikarza i muzyka to tylko jedna z atrakcji naszego bazaru, widzimy się w […]

Zamknij