sie 31, 2021
369 Wyświetleń
0 0

Zamień balkon w dodatkowy pokój! Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Napisany przez

Mieszkanie na polskich osiedlach może być nieco przytłaczające. Bloki budowane są bardzo blisko siebie. Człowiek tęskni za prywatnością, a jednocześnie chciałby spędzać czas na świeżym powietrzu. Własny azyl możesz stworzyć na balkonie lub tarasie. Nie potrzeba wiele, aby zamienić go w wyjątkowe miejsce.

Zastanów się, czego potrzebujesz

To najlepszy moment na to, aby zdecydować się na styl, w jakim ma być utrzymany Twój balkon. Możesz postawić na chłodny styl industrialny, w którym dominować będzie beton, drewno i metal. Jeśli wolisz coś bardziej przytulnego, zainwestuj w drewnianą podłogę, miłe ławki, poduszki i koce. Jeśli zawsze kręcił Cię styl boho, pomyśl o prostych dodatkach np. z makramy, sznurach, naturalnych tkaninach. Możliwości jest naprawdę wiele.

Ważne są nie tylko podłogi i meble, ale także te drobne dodatki, które dopełniają całości. Pomyśl o roślinach, które mają znaleźć się na Twoim balkonie. Jeśli nie masz ręki do kwiatów, może chcesz powiesić hotel dla zapylaczy albo ulubione ozdoby. Warto też zainwestować w klimatyczne oświetlenie, które sprawi, że każdy wieczór będzie wyjątkowy. Mogą być to lampki solarne, łańcuchy led na baterie albo tradycyjnie – świece.

Zadbaj o prywatność

Tworząc tego typu kącik z pewnością nie chcesz, aby sąsiedzi śledzili Twoje poczynania i przyglądali się temu, jak spędzasz czas wolny. Nic dziwnego! O swoją intymność możesz zadbać osłaniając balustradę balkonową. Nie rób tego jednak z pomocą tanich, marketowych maskownic, wykonanych ze słomy, bambusa lub tworzywa. To rozwiązanie może raptem na jeden sezon. Lepiej będzie zainwestować w nowoczesne osłony na balkon wykonane z wysokiej jakości materiałów. Są to maty stworzone z myślą o zapewnianiu Ci prywatności. Są wytrzymałe, chronią przed wiatrem, a jednocześnie zapewniają przepływ powietrza. Co ważne, nie płowieją łatwo na słońcu, a deszcze nie sprawiają, że robią się nieestetyczne.

Kupić osłony na balkon nie jest trudno. Wystarczy znaleźć firmę, która oferuje tego typu rozwiązania do domu. Później należy tylko wymierzyć dokładnie swoją balustradę, wybrać rozmiar produktu oraz kolor. Pamiętaj, że możesz osłonić nie tylko front balkonu, ale też jego boki. Barwę najlepiej jest dobrać pod kolor elewacji. Dzięki temu nie będzie gryzła się z wyglądem budynku. Ty zyskasz upragnioną intymność i idealny klimat własnego azylu na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish