wrz 9, 2021
889 Wyświetleń
3 0

Smutna buźka literata

Napisany przez

Mówimy bardzo dużo, ale coraz częściej jest to zwykłe gadanie bez ładu, treści i sensu. Piękną polską mowę zastępuje bełkot i słowa pozbawione znaczenia. Piszemy bez przerwy, najczęściej korzystając ze smartfonów, całej gamy znaczków, buziek uśmiechniętych, buziek smutnych… skrótów myślowych. Czytamy? Wiele osób nie rozstaje się z książkami. Niech to będą wydania papierowe, ebooki. Niestety, dla wielu osób jedynym źródłem słowa pisanego są telefony i internetowe komunikatory. Nie piszemy listów, nie wysyłamy pocztówek z pozdrowieniami z wakacji. Wszystko zastępuje elektronika. Inaczej jest w Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie pod kierunkiem Katarzyny Pranić działają warsztaty literackie. W zajęciach udział biorą młodzi adepci sztuki słowa pisanego i mówionego, dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat.
Wyspa Szkrabów – literacki plac zabaw, świat opowieści znanych i wymyślanych, odkrywanie i nauka wagi i znaczenia słów.
Teatrzyk Słowa – zdobywanie wiedzy o pisaniu i kreatywnej interpretacji dzieł, najczęściej własnego autorstwa.
Warsztaty literackie – to już wyższy poziom wtajemniczenia. Uczestnicy zaangażowani są m.in. w tworzenie bloga, którego czytać można TUTAJ.
Polecamy zapoznanie się z informacjami o ZAJĘCIACH LITERACKICH na stronie mdkboleslawiec.pl, w zakładce „pracownie”.

Kategorie:
kultura · news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish