wrz 15, 2021
1040 Wyświetleń
5 0

Historyczna gra miejska „Dwa bagnety”

Napisany przez
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zaprasza do udziału w grze miejskiej „Dwa bagnety. Przygoda napoleońska w Bolesławcu”.
Termin:
18 września 2021 r., godz. 11.00
Miejsce:
Rynek i okolice

Przygotuj się na prawdziwą napoleońską przygodę w Bolesławcu! Dwa bagnety, dwie strony historycznego konfliktu czekają na to, żebyś poznał je… całym sobą.

Chcesz zdobyć kapelusz Napoleona? A może przejąć talary z kasy generała Le Bruna?
Masz niepowtarzalną szansę dokonania wielkich czynów! Wypatruj w okolicy bolesławieckiego rynku osób w strojach historycznych.  Jeśli trafisz na którąkolwiek z nich, nie zastanawiaj się – podejdź i spróbuj zmierzyć się z wyzwaniem, które Ci zaproponuje.

Przygotuj się m.in. na sprawdzian własnej spostrzegawczości, sprawności fizycznej i intelektualnej oraz umiejętności artystycznych. Pracownicy muzeum i wolontariusze przygotowali dla Ciebie ekscytujące zadania. Za ich wykonanie otrzymasz nagrody oraz wskazówki, jak odnaleźć kolejne punkty gry. Nie zabraknie pasjonujących historii, które tego dnia ożyją i przeniosą uczestników w czasie do wydarzeń, które miały miejsce w Bolesławcu w epoce Napoleona.

Do wygrania kilkanaście rodzajów figurek żołnierzy armii napoleońskiej oraz inne gadżety nawiązujące do tematu gry.

Zabawa przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i rodzin.
Osoby poniżej 16 roku życia zobowiązane są do dostarczenia bezpośrednio przed rozpoczęciem gry zgody wypełnionej przez opiekuna prawnego. Formularz zgody można pobrać tutaj lub otrzymać w dniu wydarzenia w punktach gry.

Tagi artykułu:
· ·
Kategorie:
kultura
  http://www.muzeum.boleslawiec.pl

  Muzeum Miejskie w Bolesławcu założono w 1908 roku. Od 1967 roku funkcjonuje ono jako Muzeum Ceramiki. W 1991 roku Muzeum otrzymało budynek po administrowanym przez Rosjan Muzeum Kutuzowa. W 1995 roku w budynku tym został otwarty Dział Historii Miasta.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish