paź 1, 2021
712 Wyświetleń
2 0

Life in plastic – it’s fantastic?

Napisany przez

„H2Plastik„ – nowa wystawa w Zoo Görlitz

Plastik jest aktualnie na ustach wszystkich, i to w dwojakim znaczeniu. W dzisiejszych czasach każdy z nas co tydzień zjada mikroplastik w ilości, która odpowiada wielkości karty kredytowej! Ale w jaki sposób plastik dostaje się do naszej wody, środowiska i naszego ciała? Co jest w nim szkodliwe? Co zagraża naszej wodzie oraz żyjącym w niej zwierzętom i roślinom? A co z niewidzialnymi gigantami w morzu? I co konkretnie możemy z tym zrobić?

Odpowiedzi na powyższe pytania udziela wystawa znajdująca się w bocianiej willi naszego zoo. W oparciu o tegoroczny wakacyjny projekt w formie integracyjnego kursu teatru tańca „H2Plastik” – powstała wystawa o tej samej nazwie. Na 13 stanowiskach, z których część jest interaktywna, można się zastanowić ile wody potrzeba do wyprodukowania jednej truskawki lub steku, albo dlaczego śledź nie jest w stanie oddzielić planktonu od mikroplastiku. Przy pomocy stetoskopu i pęsety można zbadać przyczyny śmierci różnych zwierząt morskich (pluszowych) albo przeglądać przepisy na wykonanie domowych kosmetyków bez plastiku.

Godne uwagi jest również zaplecze personalne: Tegoroczna wolontariuszka w zoo, Klara Gocha, była odpowiedzialna za koncepcję i realizację projektu. „Organizacja wystawy była dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem, które postawiło przede mną wiele wyzwań – tak sama Clara Gocha. „Dzięki wsparciu wspaniałej załogi zoo udało mi się zrealizować ten projekt i jestem szczęśliwa, że mogę podzielić się efektem mojej pracy ze zwiedzającymi.”

Wystawa jest bezpłatna w ramach regularnego biletu wstępu do zoo.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, I. Plath
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected]
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish