paź 6, 2021
663 Wyświetleń
0 0

Opieka nad seniorem to również właściwe relacje z rodziną

Napisany przez

Kiedy chcemy podjąć pracę za granicą, z pewnością czeka nas wiele wyzwań i nowych doświadczeń, ale nasze pozytywne nastawienie sprawi, że wszystko się uda i praca będzie nam sprawiała przyjemność. Nikt nie powiedział że opieka Niemcy jest łatwa i nie ma po drodze żadnych problemów, ale jeżeli tylko będziemy postępować wedle odgórnie przyjętych reguł, z pewnością ze wszystkich poradzimy sobie znakomicie.

Jednym z istotnych czynników jest właściwy kontakt z rodziną podopiecznego. Im bliżej poznamy podopiecznego i jego rodzinę, tym lepsze wrażenie zrobimy na pracodawcach i będziemy później mieli wysokie rekomendacje. Zwykle najpierw mamy kontakt z rodziną seniora, a dopiero w następnej kolejności jesteśmy zapoznawani z samym seniorem. Jeżeli jesteśmy w jakimś miejscu po raz pierwszy, musimy uzbroić się w cierpliwość i pokazać się przed rodziną i podopiecznym z jak najlepszej strony.
Zrób dobre pierwsze wrażenie

Doskonale wiemy, że niemalże w każdej sytuacji, kiedy spotykamy się z obcymi osobami, oceniamy je po tak zwanym pierwszym wrażeniu. Także w sytuacji, gdy wyjeżdżamy za granicę w roli opiekunki osób starszych, stajemy przed rodziną i podopiecznym i zostajemy odbierani właśnie po pierwszym wrażeniu. Także w zawodzie jakim jest opieka w Niemczech, wygląd ma znaczenie, albowiem nasza prezencja mówi wiele o nas samych. Do najważniejszych kwestii należy pierwsze spotkanie z rodziną i wtedy warto ubrać się elegancko, ale nie krzykliwie, aby zaprezentować swoją osobę właściwie przed całą rodziną seniora.

Praca opiekunki wymaga wykonywania wielu obowiązków, dlatego strój na co dzień powinien być schludny, ale wygodny, tutaj odpowiedni będzie dres bądź inne wygodne spodnie. Osoby starsze mają swoje wymagania, dlatego praca dla opiekunek w Niemczech wymaga od samych opiekunek aby unikały biżuterii i wyjątkowo krzykliwych ubrań. Nawet eleganckie stroje na wyjścia powinny być stonowane i skromne. Podczas pracy liczy się przede wszystkim wygoda, dlatego tak często mówi się o wygodnych butach oraz o dbaniu o codzienną higienę osobistą. Także opieka osób starszych wymaga od nas pomocy przy higienie seniorów, dlatego przy bezpośrednim kontakcie z nimi musimy zawsze czystko i schludnie wyglądać.
Nie warto stresować się na pierwszym spotkaniu

Zawód jakim jest opiekunka osób starszych nie należy do skomplikowanych. Nie wymaga od nas znajomości języka niemieckiego w stopniu zaawansowanym i wszyscy rozumieją, że pierwszy przyjazd do Niemiec wiąże się także z barierą językową. Tutaj ważny jest spokój i opanowanie. Im lepsza będzie nasza postawa tym łatwiej będzie nam zaadoptować się w nowym miejscu, a senior bądź seniorka szybko nas polubi.

Nawet jeżeli jest to nasza pierwsza praca opiekunki w Niemczech, nawet jeżeli po raz pierwszy aplikujemy na to stanowisko za pośrednictwem strony agencji ATERIMA MED., nie musimy się niczego obawiać. Zwykle rodziny i sami seniorzy są pozytywnie nastawieni do przyjeżdżających opiekunek. Sama agencja również robi wszystko, aby opiekunki osób starszych dobrze czuły się w nowym miejscu pracy.
Przestrzegaj zasad etycznych

Istnieje coś takiego jak zasady etyczne, których trzeba przestrzegać, jeżeli chcemy długo pracować na stanowisku opiekunki osób starszych. Chodzi tutaj głównie o relacje z bliskimi, a także z samym podopiecznym. Jeżeli będziemy osobą pozytywnie nastawioną do pracy, otwartą i szybko nawiązującą nowe kontaktu, z pewnością bez większych problemów odnajdziemy się w zawodzie opiekunki do osób starszych. Tak samo jak w swoim domu, także w domu seniora powinniśmy zrobić wszystko, aby stworzyć ciepłą i rodzinną atmosferę.

Wspólne posiłki, wspólne popołudniowe spacery, im więcej czasu będziesz spełniać z seniorem, tym przyjemniej będzie nam się pracowało, a czas rozłąki ze swoją rodziną szybko minie. Tutaj liczy się nasz stosunek do wielu kwestii. nawet jeżeli spotkamy się z obcą kulturą i innymi zachowaniami niż w naszym domu, naszym obowiązkiem jest zaakceptować zasady jakie panują w domu seniora, gdzie obecnie pracujemy.

ATERIMA MED – Poznaj naszą ofertę dla opiekunek osób starszych w Niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish