Paź 14, 2021
150 Wyświetleń
0 0

Od szefa zoo Görlitz do laureata nagrody filmowej

Napisany przez

Były dyrektor zoo Görlitz dr Axel Gebauer zdobywa Niemiecką Nagrodę Filmów Przyrodniczych
Filmem “Sekretne życie jelenia szlachetnego” były dyrektor Zoo Görlitz zwyciężył w jednej z dwóch głównych kategorii, z dziesięcioma innymi kandydatami. Nagroda w wysokości 10 000 euro, przyznawana jest od 2008 roku przez Niemiecką Fundację Filmów Przyrodniczych. Fundacja przyznając nagrody pragnie uczynić gatunek filmu przyrodniczego bardziej dostępnym dla twórców, nadawców, publiczności, ale także dla ochrony przyrody i polityki.

Dr Axel Gebauer był dyrektorem Zoo w Görlitz od 1985 do 2011 roku. Zoo zawdzięcza mu ukierunkowanie na główne zadania instytucji zoologicznej jakimi są ochrona przyrody, edukacja, badania naukowe oraz rekreacja, a także swój dalszy rozwój w kierunku ogrodu zoologicznego z naciskiem na hodowlę rodzimych i środkowoazjatyckich zwierząt dzikich i domowych. Głównym celem było stworzenie możliwości bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami domowymi. Największym projektem jego kadencji była rozpoczęta w 2005 roku budowa jedynej w Niemczech wioski tybetańskiej, którą do dziś kontynuuje jego następca dr Sven Hammer.

Link do filmu, dostępny z ograniczeniem czasowym:

https://www.daserste.de/information/reportage-dokumentation/erlebnis-erde/videos/das-geheime-leben-der-rothirsche-video-100.html

Foto: www.zoo-goerlitz.de
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de 
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sekrety paryskiego metra na Francuskich klimatach

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie zatytułowane: Sekrety paryskiego metra - 22 października 2021 r. (piątek) […]

Zamknij