paź 15, 2021
798 Wyświetleń
0 0

Poznaj, odkryj siebie i swoje otoczenie

Napisany przez

„Poznaj, odkryj siebie i swoje otoczenie” to wystawa interaktywna, która została zorganizowana w ramach polsko – czeskiego projektu”Centrum Wiedzy – wiedza i technologia bez barier” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa”. Od 22.07.21 r.  ekspozycję można zwiedzać w Centrum Wiedzy indywidualnie lub grupowo. Grupy zorganizowane prosimy o uprzednie telefoniczne ustalenie terminu spotkania (nr tel. 75 612 13 88). Wystawa czynna będzie do 22.12.2021 r.

 Projekt „Centrum Wiedzy – wiedza i technologia bez barier” realizowany jest wspólnie przez Gminę Miejską Bolesławiec i miasto Frýdlant. Ma na celu zwiększenie współpracy transgranicznej i rozwój przyszłego partnerstwa między społecznościami w dziedzinie kulturalnej i rekreacyjno – edukacyjnej. W ramach projektu przygotowaliśmy  dla wybranych grup szkolnych, grup seniorów i mieszkańców obu miast warsztaty edukacyjne stymulujące kreatywność i aktywizujące twórczo uczestników reprezentujących wszystkie grupy wiekowe i społeczne w tym osoby niepełnosprawne.

Kategorie:
polecamy
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish