paź 20, 2021
561 Wyświetleń
0 0

Ciąg dalszy nastąpi

Napisany przez

W piątek (15 października), Teatr Stary był – w dosłownym słów znaczeniu – sceną dla wielkiego, międzynarodowego, kulturalnego wydarzenia. Po pierwsze – starosta bolesławiecki wraz ze starostą powiatu Bautzen, w dwudziestą rocznicę partnerskiej współpracy, złożyli podpisy pod dokumentami gwarantującymi wolę dalszego budowania ponadgranicznej komitywy. Tomasz Gabrysiak oraz Michael Harig zgodnie podkreślali, że na wieloletniej, a co najważniejsze różnorodnej współpracy, najbardziej korzystają zwykli mieszkańcy obu powiatów. Wspólne projekty, których źródłem dofinansowania jest Unia Europejska, łatwiej jest realizować, kiedy ma się solidnego, zagranicznego partnera. A są to projekty w dużej mierze poświęcone nauce i kulturze, w których z radością i pełnym zaangażowaniem uczestniczy Młodzieżowy Dom Kultury.
Zaraz po części oficjalnej rozpoczął się Transgraniczny Festiwal Wielu Kultur. Swoje talenty i umiejętności zaprezentowało kilkanaście zespołów z Bolesławca i Bautzen. Młodzieżowy Dom Kultury reprezentowały INIEMAMOCNE oraz Zespół Pieśni i Tańca „Bolesławiec” .

Kategorie:
kultura · news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish