lis 11, 2021
998 Wyświetleń
2 0

Tak powinno wyglądać nowe wejście do goerlitzkiego zoo

Napisany przez

Także poza sezonem w Goerlitzkim Zoo trwają intensywne prace budowlane. Przebudowa budynku w strefie wejścia  powinna zostać ukończona do lutego przyszłego roku. Dyrektor dr. Sven Hammer oczekuje, iż zapewni to znacznie lepszą obsługę dla wszystkich zwiedzających. „Podczas planowania, było dla nas ważne, aby dostęp był jeszcze bardziej wolny od barier oraz aby móc szybciej obsługiwać naszych gości i stworzyć więcej przesterzeni zadaszonej” – komentuje dyrektor zoo. W tym celu bryła budynku zostanie rozbudowana, powstanie dodatkowe, trzecie stanowisko kasowe, a wszystkie trzy zostaną wyposażone w dodatkową technologię skanowania biletów cyfrowych. Automatyczne drzwi, szerokie przejścia i minimalizacja progów zwalniających powinny zadowolić zarówno osoby na wózkach inwalidzkich, jak i z wózkami dziecięcymi.

Z perspektywy projektu, bliskość z naturą będzie również w przyszłości zauważalna na budynku i w jego wnętrzu. Światło słoneczne wpada do strefy wejściowej przez większą powierzchnię szklaną w dachu i umożliwia widok na koronę dużego dębu, znajdującego się obok planowanej rozbudowy. Duże okna z boku i nowe wyposażenie wnętrza sprawiają wrażenie naturalnego ożywienia. Do tego czasu goście do zoo wchodzą przez szkółkę zoologiczną znajdującą się w budynku administracyjnym, gdzie przy okazji mogą obejrzeć preparaty zwierzęce oraz historyczne mapy.
Przebudowa częściowo finansowana jest ze środków Górnołużycko-Dolnośląskiego Obszaru Kulturowego oraz z funduszy PMO.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, I. Plath; Grafika: Biuro inżynierskie Kliemt

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected] 
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish