gru 8, 2021
420 Wyświetleń
0 0

Jakie cuda nasze babcie potrafią stworzyć z koronek?

Napisany przez

Koronka jest niezwykle wdzięcznym materiałem, jeśli chodzi o produkcję i dekorację odzieży. Właściwie, nawet w najskromniejszych projektach obecność koronki dodatkowo podnosi ich walory i wysoki poziom elegancji. Najlepiej na koronkach znają się przedstawicielki starszych pokoleń, czyli nasze babcie. Dowiedzcie się, jakie wspaniałe rzeczy do noszenia można stworzyć przy użyciu nieśmiertelnych koronek!

Koronki nigdy nie wyjdą z mody!

Dyskretnie zaaranżowana koronka podkreśla piękno formy odzieżowej i sprawia, że nie możemy oderwać oczu od charakterystycznych, efektownych zdobień, wykonywanych najczęściej na szydełku. Koronkę wykorzystuje się przy projektowaniu odzież dziecięcej, kobiecej oraz męskiej, każdy może nosić elementy garderoby ubogacone koronką, choć kiedyś takie rozwiązanie estetyczne zarezerwowane było tylko dla kobiet. Facet ubrany w koronki wydawał się niemęski i pozbawiony siły przebicia. Czasy się zmieniły i dzisiaj koronka w strojach dla Panów nie szokuje już nikogo.

Koronkowy zawrót głowy, co uszyć z zastosowaniem koronki?

Uszyć można wiele rzeczy, tak naprawdę wszystko, co tylko przyjdzie nam i naszemu krawcowi do głowy. Ogromnym powodzeniem cieszą się zwłaszcza:

 • koronkowe zestawy bieliźniarskie
 • stroje do chrztu dla dziewczynki
 • stroje do chrztu dla chłopca
 • stroje komunijne dla dziewczynki
 • sukienki wieczorowe
 • sukienki letnie
 • biustonosze
 • tuniki
 • koszulki
 • bluzki
 • spódniczki i spódnice z wykończeniem koronkowym

Czy szycie odzieży z koronki jest trudne?

Nasze babcie, specjalizujące się w szyciu koronkowych cudów stwierdzą zapewne, że nie ma w tym żadnej trudnej filozofii. Jednak my wiemy, że ten, kto po raz pierwszy zetknie się z szydełkiem, potrzebuje wiele czasu, aby osiągnąć kunszt tak bardzo charakterystyczny dla starszego pokolenia. Najbardziej zachwycającym dowodem umiejętności babć jest obecność koronkowych motywów nie tylko w garderobie, ale również w domowych wnętrzach. Koronkowe narzuty, pościele serwety – to wszystko ozdabia domowe przestrzenie osób służących na co dzień swoim kunsztem wykonawczym i kreatywnymi pomysłami. Koronkowe stroje do chrztu dla dziewczynki są wynikiem wielodniowej pracy niejednej babci, której zależy na tym, aby wnuczka przeżyła swoją pierwszą ważną uroczystość przy wykorzystaniu odpowiedniej oprawy. Koronkowe skarby w rodzinach wielodzietnych nie giną. Zawsze są wykorzystywane w kolejnych latach, często też traktowane jako rodzinne zabytki. Są także tłem dla wielu wzruszających, rodzinnych historii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish