mar 18, 2022
598 Wyświetleń
0 0

Ojciec – być, nie być, jak być?

Napisany przez

Na zakończenie Młodzieżowych Zatargów z Teatrem, zapraszamy Państwa na spektakl Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Spektakl „Ojcowie” wyreżyserował bolesławianin Błażej Biegasiewicz, który wciąż studiując, już odnosi spektakularne sukcesy na znakomitych polskich scenach. Zapraszamy w sobotę, 26 marca o godz. 19.00. Wstęp wolny. Więcej zdjęć TUTAJ.

Spektakl traktuje o ojcostwie postrzeganym z perspektywy młodych mężczyzn – wciąż bezdzietnych, będących jednak w wieku, w którym o tacierzyństwie można myśleć już bardzo poważnie. Ten status „nieistniejącego, ale możliwego ojca” współdzielą wszyscy aktorzy, a spektakl opiera się na autentycznych doświadczeniach i subiektywnych odczuciach wszystkich twórców. Snucie wizji o sobie samych w roli taty, automatycznie wywoływało wspomnienia ojcostwa doświadczanego z perspektywy synów. Ten wątek okazał się fundamentalny. Dopiero rozliczenie się z paradygmatem zastanego ojcostwa i refleksja nad tym, co warto z niego ocalić, co zaczerpnąć, a co zmienić, stworzyło punkt odniesienia do rozważań nad następnym wzorcem. To przejście – od ojca poprzednich pokoleń do ojca przyszłości – wyznacza treść widowiska.

Spektakl zdobył Nagrodę Główną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 11. Forum Młodej Reżyserii 2021. Opieką artystyczną i pedagogiczną „Ojców” otoczył Marcin Wierzchowski.

TWÓRCY
reżyseria: Błażej Biegasiewicz
wykonanie masek: Alicja Kolińska

OBSADA: MATEUSZ GRODECKI, MACIEJ KARCZEWSKI, FILIP LIPIECKI, MARCIN PIOTROWIAK.

Kategorie:
news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish