mar 25, 2022
1139 Wyświetleń
2 0

Dwa małe garby więcej

Napisany przez

Potomstwo wielbłądów w goerlitzkim zoo

Podczas codziennych spacerów po zoo, śmiało podąża za matką Chemali i opiekunami zwierząt. Zdumiony zatrzymuje się nagle przed kurami, by chwilę później wyruszyć galopem jak z procy.

Mały pędziwiatr otrzymał imię Faruk i jest pierwszym źrebakiem 10-letniej Chemali, która także przyszła na świat w Zoo Görlitz. Podobnie jak w przypadku jego mamy, na początku życia młodego ogiera pojawiły się komplikacje.
“Ogólnie wiadomo, iż u wielbłądzich pierworódek pojawiają się trudności w postaci braku akceptacji potomstwa i niedopuszczania do ssania mleka”, wyjaśnia Catrin Hammer, kuratorka zwierząt. “Byliśmy na to przygotowani, dzięki mleku zastępczemu, cierpliwości i zaangażowaniu opiekunów zwierząt i weterynarzy, po trzech dniach udało się pokonać kryzys. Aktualnie Chemali wzorowo dba o swoje potomstwo.”

Ponieważ w grupie wielbłądów żyjących w görlitzkim zoo nie ma ogiera, w zeszłym roku obie klacze Chemali i Shirin zostały wysłane na miesiąc miodowy. Najwyraźniej skutecznie, czego dowodem jest sam Faruk.  Druga klacz, także na dniach spodziewa się potomstwa. Zatem, w niedalekiej przyszłości obok jaków, kóz kaszmirskich i wielbłądów po wybiegu w wiosce tybetańskiej będą kicać dwa młode wielbłądy.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected]
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish