kwi 21, 2022
747 Wyświetleń
0 0

Spotkanie z Krystianem Wójcikiem – autorem „#StarejPaki No. 3”

Napisany przez
21 kwietnia 2022 r. o godz. 17.00 zapraszamy do Wesołego Klubu Osób Twórczych, w ramach którego odbędzie się spotkanie autorskie z Krystianem Wójcikiem.
Krystian „Wójo” Wójcik to były podoficer Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Swoją służbę w tej jednostce pełnił przez 17 lat z czego ponad 2,5 roku spędził w strefie działań wojennych w Iraku i Afganistanie. Oprócz misji wojennych odbył wiele szkoleń i treningów w różnych częściach świata i strefach klimatycznych. Swoją przygodę z wojskiem rozpoczął jako nastolatek w drużynie harcerskiej HKL Trawers prowadzonej przez byłego żołnierza 62 Kompanii Specjalnej z Bolesławca – Jana Kuska.
W książce pt. „#StaraPaka No.3” Krystian Wójcik opisuje swoją drogę do realizacji marzenia o zostaniu komandosem oraz przebieg służby w wymarzonej formacji. „#StaraPaka No.3” to wciągająca opowieść o specjalsach, misjach, przygodach, etosie żołnierskim i przyjaźni.
Serdecznie zapraszamy!
Rozmowę wokół książki „#StaraPaka No. 3″ poprowadzi Jacek Chlastawa, pracownik Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.
Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki.
Tagi artykułu:
· ·
Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish