maj 11, 2022
1741 Wyświetleń
0 0

Już w sobotę zwiedzanie opuszczonego klasztoru w Nowogrodźcu

Napisany przez
Interesują Cię historyczne tajemnice? Masz ochotę na niestandardowe zwiedzanie zabytkowego klasztoru? Interesują Cię opuszczone miejsca, ale dotąd ich nie odwiedzałeś?
Już w najbliższą sobotę, 14 maja, o godzinie 13:00 rozpocznie się wędrówka po dawnym klasztorze Magdalenek w Nowogrodźcu. Założony w XIII wieku jako pierwszy w Polsce, w swojej historii był nie tylko domem modlitwy, ale też sądem, lazaretem i szkołą. Po II wojnie światowej popadł w ruinę, lecz trwają w nim już pierwsze pracę porządkowe, zainicjowane przez fundację Twoje Dziedzictwo.
Zwiedzanie klasztoru poprowadzi Dariusz Gołębiewski – lokalny historyk, przewodnik i regionalista, współpracujący z fundacją. Zaleca się wzięcie solidnych butów i latarki oraz niewychodzenie w trakcie wycieczki poza wyznaczone bezpieczne strefy. Zapewniamy wiele atrakcji, na czele z interesującymi, historycznymi opowieściami – przede wszystkim o tajemniczym klasztorze, ale i o całym Nowogrodźcu.
Zbiórka w sobotę, 14 maja, o godzinie 13:00 przy figurze św. Jana Nepomucena na Rynku w Nowogrodźcu.
Zapraszamy serdecznie!
Tagi artykułu:
· · ·
Kategorie:
kultura
Facebook Profile photo

Cześć ! Nazywam się Dariusz Gołębiewski, jestem regionalistą z tytułami magistra historii i historii w przestrzeni publicznej. Od 2014 roku prowadzę na Facebooku stronę regionalną o nazwie ''Bolesławiec i okolice dawniej i dziś''. Poza historią, zwłaszcza tą międzywojenną i lokalną, interesuję się literaturą i polityką, trochę też architekturą, teatrem, religią i filozofią. Jestem autorem książki pt. "Kraśnik Dolny i okolice dawniej i dziś". W wolnym czasie lubię podróże, wycieczki rowerowe, długie spacery i interesujące dyskusje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish