cze 21, 2022
986 Wyświetleń
3 0

O Luwrze na Francuskich klimatach

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie Skarby Luwru 24 czerwca 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Les Trésors du Louvre –  le vendredi 24 juin 2022 à 17 heures

Po raz kolejny powrócimy do Paryża (cóż za niesamowite miasto, że ciągle mamy ochotę do niego wracać). Tym razem przyjrzymy się historii Luwru, jednemu z największych muzeów na świecie, a przede wszystkim wspaniałym dziełom sztuki w nim zgromadzonym. A także niesamowitym historiom zaginionych obrazów, w tym słynnej kradzieży Mony Lisy.

I jak zawsze nie zabraknie chwil muzycznych, literackich i filmowych.

Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania dla miłośników kultury francuskiej, postaramy się, żebyście miło z nami spędzili czas.

Czekamy na Was! On espère vous voir !

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish