cze 23, 2022
1084 Wyświetleń
2 0

Jak „Yakeline”

Napisany przez

Ojca nie ma, dziecko jest… cieliczka jaka urodzona w ZOO Görlitz-Zgorzelec

Po tym, jak samiec jaka Taifun zaczął przejawiać zwiększoną agresję w stosunku do mieszkających na wspólnym wybiegu wielbłądów dwugarbnych, na początku listopada zeszłego roku musiał opuścić wybieg. Krótko przed tym postarał się jeszcze o potomstwo, czego nikt się nie spodziewał.  Tym większa była radość, gdy pewnego ranka doświadczona mama Chica przedstawiła swojego noworodka.

Dyrektor Zoo dr Sven Hammer od razu pokochał małą cieliczkę. Pełniąc także funkcje weterynarza w zoo, zbadał ją w zaraz po przyjściu na świat i pomógł otrzymać pierwszy łyk siary. „Po tym zastrzyku energii, maluch natychmiast zaczął się wokół mnie kręcić, energicznie machając ogonem. Jest zdrowa i pełna życia.”

Spontanicznie nadał jej imię: Yakeline!

Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Dyrektor Dr Sven Hammer z trzytygodniową Yakeline
Naturschutz-Tierpark  Goerlitz
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected]
Cennik:https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish