lip 6, 2022
689 Wyświetleń
1 0

Prawda jest ciekawa… Ewa Potyszka – kandydatka na wójta Gminy Gromadka

Napisany przez

Witam Was Kochani, pragnę poinformować, iż podjęłam jedną z najważniejszych decyzji życiowych: będę kandydować w wyborach na Wójta Gminy Gromadka.

Tak, jestem gotowa na to wyzwanie!

Jeśli wygram te wybory, to przede mną około 2-letni okres urzędowania i jak tu naobiecywać, i później spotykać Was na ulicy i przed Wami uciekać? To nie w moim stylu. Przyzwoicie jest być szczerym ze sobą i z Wami. Prawda jest taka, że okres urzędowania to zaledwie 1,5 roku, w tym budżet bieżący już realizowany i zaledwie jeden rok budżetowy. Wnioski zostawiam wyborcom.  Pozwólcie, że opowiem   Wam o sobie..

Urodziłam się w 1962 roku na Lubelszczyźnie. Mam Męża – Mariana, dwie Córki oraz pięcioro Wnucząt.
Posiadam wykształcenie wyższe ekonomiczne /Uniwersytet Zielonogórski/ i administracyjne /Uniwersytet Wrocławski/.
Do gminy przyjechałam w 1985 roku. Na początku kariery zawodowej pracowałam w Gminnej Spółdzielni w Gromadce, później w naszej „Ciżemce” w Modle, a następnie w Rejonowym Urzędzie Pracy w Chojnowie. Pierwsza funkcja jaką pełniłam w gminie, to Przewodnicząca Rady Rodziców w SP w Gromadce. Tak poznawałam Was, a Wy mnie. Organizowaliśmy wspólnie super zabawy, festyny, a także zbiórki funduszy na gminne cele np. wymiana pokrycia dachu kościoła parafialnego w Gromadce.

Pragnę zaprosić do obejrzenia krótkiego filmu o mnie, o mojej pracy i osiągnięciach. Dziękuję wszystkim wspaniałym i odważnym ludziom, którzy w nim wystąpili, a także za wszystkie głosy wsparcia i komentarze.

W Urzędzie Gminy Gromadka pracuję od 1998 roku, w tym od 2004 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gromadce. W czasie pracy rozpoczęłam studia na Uniwersytecie Zielonogórskim na wydziale zarządzania. W 2002 roku zainicjowałam opracowanie Strategii Zrównoważonego Rozwoju Gminy Gromadka na lata 2002-2020. Zorganizowałam warsztaty z pomocą wielu osób. Jestem współautorem tejże strategii wraz z zespołem naukowców z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zespołowi przewodniczył wówczas dr hab. inż Daniel Fic prof.UZ – Dziekan Wydziału Zarządzania.
Uchwałą XXIX/214/2002 Rady Gminy Gromadka z dnia 09 października 2002 roku strategia została przyjęta do realizacji. Wówczas już wiedziałam, że tylko zrównoważony rozwój gminy ma sens, czyli wspólna część rozwoju gospodarczego, społecznego i ekologiczno-społecznego.

Warsztaty budowania strategii zrównoważonego rozwoju Gminy Gromadka/ 8-9 maja 2002 roku

W 2006 roku wybrana zostałam do rady powiatu bolesławieckiego. Zostałam wybrana na członka Zarządu Powiatu Bolesławieckiego. Praca na dobro Gminy Gromadka stała się moim głównym celem.

Gmina Gromadka jeszcze w 2006 roku była gminą o niskich dochodach. Wielu mieszkańców wówczas szukało pracy. Wówczas na drogach powiatowych były dziury, a wyremontowane było ok. 1 km drogi powiatowej przez las do Gromadki od strony Różyńca.  Śmiano się,  jak wjeżdżano od strony Chocianowa do gminy Gromadka, że od razu auto odczuwa granicę powiatu. Myślałam wówczas: „Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni”

Nie istniał tymczasowy zjazd z autostrady A4, mający znaczenie strategiczne dla rozwoju Gminy Gromadka. O budowę zjazdu zabiegano praktycznie od 1998 roku.   Przychylając się do mojego wniosku /byłam członkiem zarządu powiatu/ zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie w Starostwie Powiatowym w Bolesławcu dnia 7 kwietnia 2009 roku dokonano wstępnych ustaleń, które nabrały realnego kształtu na spotkaniu dnia 18 maja 2009 r. Z zaangażowaniem obserwowałam jak materializuje się nasze wspólne marzenie. Z pomocą wielu ludzi: przedsiębiorców, samorządowców i polityków, udało się zainicjować budowę zjazdu z A4.
Pilnowałam, aby podjęto dalsze kroki celem wspólnej realizacji zadania budowy pasów nazwanych „tymczasowe pasy spowalniające – włączeniowe i wyłączeniowe”. Partnerzy umówili się na następne spotkanie 8 lipca 2009 r.w celu wyłonienia lidera oraz podpisania porozumienia dot. finansowania inwestycji.

Karol Stasik wspomina te czasy w poniższym filmie:

W atmosferze pełnej zgody i idei wspólnego dobra, powstał zjazd tymczasowy z autostrady A4, a efekty tego są widoczne. Przybyło pieniędzy w budżecie gminy, miejsc pracy i wiele innych możliwości niezbędnych i korzystnych dla rozwoju Gminy Gromadka.

Ze śp. wójtem Dariuszem Pawliszczy oraz radnymi Rady Gminy Gromadka łączyło nas jedno: dobro Gminy Gromadka.

W naszej Gminie nic nie dzieje się przypadkiem!

Mieszkańcy gminy i samorządowcy na  sukces pracowali i pracują
nadal każdego dnia, każdy ma udział w rozwoju Naszej Gminy.

Moja dewiza brzmi:
Ważne jest działanie, nie obiecywanie – proszę o szansę, abym mogła ją realizować – Ewa Potyszka

Zapraszam Was na facebook.com/ewapotyszka oraz na stronę www.ewapotyszka.pl 

Wybory odbędą się 24 lipca 2022 roku.

Przed nami czas kampanii do 22 lipca  2022 do godz 24.00. wtedy już obowiązuje cisza wyborcza..

Sfinansowano ze środków Komitetu Wyborczego Wyborców Ewa Potyszka

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish