lip 13, 2022
1181 Wyświetleń
5 0

Jest tworzywo, są pomysły, będą dzieła

Napisany przez

Uczestnicy zajęć w pracowni ceramicznej MDK – oraz ich nauczycielka, Joanna Mysłek – Michnowska – nie ominą żadnej okazji, aby tworzyć, tworzyć, tworzyć… W dniach 4 – 15 lipca liczna grupa uczestników zajęć tej pracowni spędza czas na plenerze ceramicznym w zakładach MANUFAKTURA.

Z myślą o grupie piętnaściorga zapaleńców, korzystając z uprzejmości Pawła Zwierza – prezesa MANUFAKTURY BOLESŁAWIEC, na terenie zakładu zorganizowano plener ceramiczno – rzeźbiarski. Udział w nim biorą dzieci i młodzież z pracowni pani Joanny, a całość wspiera Jarosław Sawicki – nasz bolesławiecki mistrz toczenia na kole garncarskim. Pod okiem instruktorów na toczku „wyrastają” naczynia. Jedne równe i kształtne, inne wręcz przeciwnie, gdyż obsługa tego urządzenia wymaga nie lada zręczności i koordynacji ruchów.

Grupa spotyka się codziennie. Zajęcia rozpoczęto od zwiedzania MANUFAKTURY, poznawania całego procesu technologicznego, wysłuchania rad pracowników, których wyroby pojawiają się na stołach i w serwantkach koneserów bolesławieckiej ceramiki nie tylko w Polsce, ale i wielu krajach świata.

Joanna Mysłek – Michnowska: „Daję swoim uczniom jak największą swobodę tworzenia i artystycznego wyrazu. Uczestnicy malują biskwity, czyli gotowe pod względem kształtu, surowe formy ceramiczne, powstają rzeźby, płaskorzeźby, formy figuralne z kamionki”.

Na zakończenie pleneru, prace będą suszone, szkliwione i wypalane. W planach jest organizacja poplenerowej wystawy. Więcej zdjęć TUTAJ. (FOT. Joanna Mysłek – Michnowska)

Kategorie:
ceramika · kultura · news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish