sie 15, 2022
1031 Wyświetleń
2 0

Spacer po zakamarkach bolesławieckiego archiwum

Napisany przez
Jakie tajemnice skrywa w swych murach bolesławieckie Archiwum Państwowe? Co można tam znaleźć i jakie historie opowiadają gromadzone tam dokumenty? Czym zajmują się archiwiści i jak wyglądają tajemnicze archiwalne magazyny?
17 i 20 sierpnia (środa i sobota) odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas wyjątkowego, bezpłatnego zwiedzania budynku Archiwum Państwowego we Wrocławiu Oddziału w Bolesławcu, zwanego historycznie Starym Domem. Podczas wycieczki będzie można zajrzeć w niedostępne na co dzień miejsca, poznać skomplikowaną historię budynku archiwum i wczuć się w historyka/detektywa, rozwiązującego zagadki z minionej przeszłości.
Po budynku archiwum będzie oprowadzał Dariusz Gołębiewski – lokalny historyk i regionalista, popularyzator historii regionu bolesławieckiego, a z wykształcenia także archiwista.
Na wycieczkę obowiązują zapisy ze względu na ograniczone możliwości lokalowe – w jednej grupie może się znaleźć maksymalnie 20 osób. Zapisywać się można na następujące sposoby:
– poprzez przesłanie wiadomości w portalu Facebook na profil „Bolesławiec i okolice dawniej i dziś”
– poprzez przesłanie wiadomości na adres e-mail: [email protected]
– poprzez kontakt telefoniczny na numer: 505 060 725 (w godzinach od 15 do 19).
Zbiórka przed budynkiem Archiwum Państwowego przy ul. Bankowej 6b w Bolesławcu. Zwiedzanie archiwum w środę odbywać się będzie w godzinach od 18:00 do 19:30, zaś w sobotę od godziny 12:00 do 13:30.
Kategorie:
Gołębiewski
Facebook Profile photo

Cześć ! Nazywam się Dariusz Gołębiewski, jestem regionalistą z tytułami magistra historii i historii w przestrzeni publicznej. Od 2014 roku prowadzę na Facebooku stronę regionalną o nazwie ''Bolesławiec i okolice dawniej i dziś''. Poza historią, zwłaszcza tą międzywojenną i lokalną, interesuję się literaturą i polityką, trochę też architekturą, teatrem, religią i filozofią. Jestem autorem książki pt. "Kraśnik Dolny i okolice dawniej i dziś". W wolnym czasie lubię podróże, wycieczki rowerowe, długie spacery i interesujące dyskusje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish