sie 22, 2022
1031 Wyświetleń
3 0

Przy francuskim stole

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie Przy francuskim stole 26 sierpnia 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Autour de la table française  le vendredi 26 août 2022 à 17 heures

Tym razem naszym tematem będą tajniki francuskiego stołu: obyczaje, potrawy, rozmowy przy nim prowadzone. Porównamy kuchnię polską z francuską, będziemy dzielić się sprawdzonymi przepisami.

Poszukamy odpowiedzi na pytanie dlaczego Francuzki są takie szczupłe, skąd wziął się mit o tym, że nie tyją i czy to prawda, że Francuzi jedzą wszystko?!

Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania dla miłośników kultury francuskiej, zastanów się, może to właśnie coś dla Ciebie.

Przyjdźcie do nas, czekamy na Was! On vous invite, on vous attend !

Kategorie:
polecamy
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish