wrz 27, 2022
827 Wyświetleń
3 0

Po francuskiej stronie – spotkanie z panią Anną Idkowiak

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie z panią Anną Idkowiak – Dyrektor MBP-CW  w Bolesławcu zatytułowane Po francuskiej stronie 30 września 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Son côté français –  le vendredi 30 septembre  2022 à 17 heures

Doskonała znajomość języka francuskiego, różnorodne doświadczenia zawodowe z nim związane, praca nauczyciela, tłumacza, podróże po Francji, to właśnie „francuska strona” Madame la Directrice – Anny Idkowiak. Kultura francuska na wyciągnięcie ręki, to wszystko za sprawą naszego gościa, który opowie nam o swoich przeżyciach, doświadczeniach i przygodach à la française.

To będzie niezwykle inspirujące rendez-vous! Czy francuski zasługuje na etykietę trudnego języka, francuska rodzina od środka, piękne zakątki w kraju nad Sekwaną, czy dwujęzyczność zmienia duszę, ulubione i znienawidzone w kulturze francuskiej – to niektóre z pytań, na które z pewnością uzyskamy mega interesujące odpowiedzi.

Zapraszamy wszystkich miłośników kultury francuskiej i języka francuskiego, ciekawych świata i ludzi, na wspólne odkrywanie francuskiej strony naszego gościa.

Masz ochotę miło spędzić czas, przyjdź na nasze francuskie popołudnie.

Czekamy na Was! On espère vous voir !

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish