paź 19, 2022
216 Wyświetleń
0 0

Gdzie kupić wydajną stację ładowania do elektryka?

Napisany przez

Łatwy dostęp do stacji ładowania pojazdów elektrycznych wciąż pozostawia wiele do życzenia, jednak trzeba przyznać, że z każdym rokiem przybywa miejsc, w których można naładować samochód elektryczny. Coraz częściej na to, aby postawić publicznie dostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych, decydują się firmy, wspólnoty mieszkaniowe i urzędy, które w ten sposób chcą zachęcić do korzystania z bardziej ekologicznego środka transportu. Na szczęście wcale nie trzeba uzależniać się od punktów oferujących uzupełnienie energii, bo stację ładowania można kupić na własny użytek.

  1. Czy warto inwestować w stacje ładowania samochodów elektrycznych?
  2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze stacji ładowania?
  3. Sprawdzone rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych

Nowoczesne stacje pozwalają uzyskać najwyższą szybkość ładowania pojazdu, a przy tym są niewielkich rozmiarów i całkowicie bezpieczne. Co ciekawe własny punkt ładowania samochodów można postawić zarówno w przypadku posiadania domu jednorodzinnego, jak i w garażu podziemnym w bloku. W tym drugim przypadku konieczne będzie jednak uzyskanie zgodny od zarządcy nieruchomości, z czym na szczęście nie powinno być problemu.

Czy warto inwestować w stacje ładowania samochodów elektrycznych?

Ładowanie samochodu z wykorzystaniem nowoczesnej stacji to przede wszystkim krótszy czas ładowania samochodu elektrycznego. Dodatkowo kierowcy korzystający z wysokiej jakości ładowarek nie muszą się martwić, że uszkodzoną one kosztowny pojazd elektryczny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stacji ładowania?

Na początek należy określić, czy lepszym wyborem będzie stacja ładowania AC (wykorzystujące prąd zmienny), czy DC (prąd stały). Te pierwsze oferują co prawda nieco wolniejsze ładowanie, ale za to często można je kupić w niższych cenach. Tego typu produkty polecane są przede wszystkim użytkownikom szukającym stacji na użytek prywatny. W miejscach publicznych dużo lepiej sprawdzą się wydajniejsze stacje wykorzystujące prąd stały. To właśnie takie punkty ładowania są często spotykane w pobliżu stacji benzynowych i autostradach. Jeżeli natomiast chodzi o niezawodność i wysoką jakość wykonania, wielu użytkowników chwali sobie stacje z serii walbox 22kw.

Sprawdzone rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych

Przed zakupem stacji ładowania należy upewnić się, że produkt spełni wszystkie oczekiwania klienta. Najlepiej więc poprosić o pomoc dostawcę, który doradzi, jakie stacje ładowania samochodów elektrycznych będą najlepszym wyborem. Dzięki temu można uniknąć nietrafionych zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish