paź 28, 2022
552 Wyświetleń
1 0

Trzy matki, jeden ojciec, trzech przyrodnich braci

Napisany przez

Grupa młodych samców wielbłąda szaleje w wiosce tybetańskiej goerlitzkiego zoo.
Azar, Faruk i Jenghes to owoce miesiąca miodowego, jaki ich matki Asmara, Shirin i Chemali, odbyły prawie dwa lata temu. Trzech młodych samców ma tego samego ojca, Jenghes i Azar są także kuzynami – ich matki są siostrami. Co ciekawe, Jenghes, tak samo jak jego matka posiada brązowe umaszczenie, Azar natomiast odziedziczył białe umaszczenie po ojcu.

Siedmiomiesięczne źrebięta pozwalają sobie coraz częściej oddalać się od swoich matek. W międzyczasie odkryły, iż wielką frajdę sprawia im wspólne fikanie koziołków, zabawa oraz irytowanie pozostałych mieszkańców wybiegu, czyli jaków i kóz kaszmirskich, którzy przystają na to ze stoickim spokojem.

Szaleństwa młodocianej grupy wielbłądów można obserwować na terenie tybetańskiej wioski, jeszcze przez trzy tygodnie.

Odwiedzając Nasze Zoo w ten weekend można wziąć udział w „dyniowym safari”, w ramach którego zostanie rozlosowany pakiet składający się z: biletu rodzinny do zoo, kubka oraz pluszowego lisa.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, G.Drozd

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected] 
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish