lis 4, 2022
739 Wyświetleń
0 0

Jak serwować kawę i herbatę

Napisany przez

Przyrządzanie i picie kawy i herbaty to dla wielu osób nie tylko chwila przyjemności, ale cały rytuał. Nie ma w tym nic dziwnego. Selekcja odbywa się już na etapie wyboru odpowiedniego gatunku ziaren lub liści. Następnie do wydobycia głębi naporu konieczne są narzędzia. Może to być zaparzacz do herbaty lub ekspres do kawy. Cały proces musi odbywać się z zachowaniem odpowiedniej temperatury. Na finalny efekt wpływa nie tylko to, co i jak przygotowujesz, ale także sposób podania. Zatem jak serwować kawę i herbatę? Zapraszamy do lektury, jeśli interesuje cię ten temat i chcesz wiedzieć więcej.

1. Jak serwować kawę i herbatę?

2. W czym podawać kawę?

3. Herbata – w szklance, kubku czy filiżance?

Jak serwować kawę i herbatę?

Zastanawiasz się, jak podawać kawę i herbatę? Tak naprawdę wszystko zależy od okazji. W domu zwykle korzysta się z ulubionych naczyń, które są przede wszystkim wygodne. Niemniej wybór pięknej porcelany do użytku domowego sprawia, że picie kawy i herbaty jest większą przyjemnością. A co, jeśli chodzi o serwowanie napojów gorących gościom? Wszystko zależy od okazji. Im bardziej formalna, tym bardziej eleganckie nakrycie. Podawanie kawy trzeba uzależnić też od jej rodzaju. Inaczej trzeba podawać espresso, a inaczej napój z kawy rozpuszczalnej.

W czym podawać kawę?

Jeśli chcesz cieszyć się smakiem kawy, nie tylko trzeba ją odpowiednio zaparzyć, ale także podać. Serwowanie kawy to niełatwa sztuka. Do picia kawy w domu lub w pracy najczęściej wykorzystuje się kubki – zazwyczaj im większy, tym lepszy. Podczas nieformalnego spotkania z przyjaciółmi sprawdzą się także codzienne kubki. A jak podawać kawę gościom na oficjalnym spotkaniu? Niezależnie od tego, czy chodzi o przyjęcie służbowe, czy okazję prywatną, wypada podać kawę w filiżance, chociaż zależne jest to od typu napoju. Do niewielkich porcji mocnej kawy z ekspresu niezbędne są filiżanki do espresso. W kolei do latte macchiato wybierz długie szklanki. Do kawy mrożonej, zwłaszcza, jeśli jest z bitą śmietaną, najlepiej wybrać jak największą szklankę.

Herbata – w szklance, kubku czy filiżance?

W czym podawać herbatę? Idealnie sprawdzą się do tego kubki w kwiaty, zwłaszcza na spotkaniach nieformalnych. Można do nich dobrać także talerzyki deserowe – taki zestaw prezentuje się niezwykle elegancko. Na specjalne okazje dobrze jest mieć także przygotowane filiżanki. Wprawdzie mają mniejszą pojemność, ale są bardziej wytworne. Jeśli z kolei masz zwyczaj picia herbaty mrożonej, doskonale sprawdzą się do tego grube szklanki.

(fot. materiał partnera)

Komentarze do Jak serwować kawę i herbatę

  • Starych przyzwyczajeń nic nie zmieni, zasypywanka, odrobina cukru i mleko, w kubku 250 ml :)

    Mieszkaniec 05/11/2022 10:35 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish