lis 4, 2022
772 Wyświetleń
2 0

Przytulanki z lemurami – aktywności na ścieżce wspinaczkowej w Zoo Görlitz

Napisany przez

Czy widziałeś kiedyś, jak młode małpy wtulone w swoje matki swobodnie przenoszone są między wierzchołkami drzew? Lub jak wielbłądy dwugarbne, zwane „okrętami pustyni”, kołyszą  swoim masywnym ciałem przemierzając tereny pustynne dostojnym inochodem? Jak sprytnie szopy pracze prześlizgują się z jednej do drugiej dziupli na drzewie lub jak pandy czerwone z gracją balansują na wąskich gałęziach drzew?

Na własnej skórze doświadczysz tego w Zoo Görlitz. Otwarta w 2022 roku ścieżka wspinaczkowa w alei bukowej, składająca się z dziesięciu odcinków, nawiązuje do najróżniejszych sposobów poruszania się dzikiej przyrody. “Aby przejść przez odcinek lemurów, miłośnicy wspinaczki przechodzą między figurami lemurów, po drodze każdą z nich przytulając. Na kolejnych etapach można latać od gniazda do gniazda jak kukułka, pokonywać górskie zbocza jak koziorożec lub być żabą na chwiejącej się lilii wodnej” – koncepcję tematycznego placu zabaw wyjaśnia pedagog zoolog Isa Kulosa.

Ścieżka może być także ciekawą trasą treningową ze sprawdzianem zręczności oraz równowagi dla dorosłych. Jeśli więc w najbliższej przyszłości planujesz wycieczkę na świeżym powietrzu pośród pięknej przyrody, z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych, zdecydowanie powinieneś rozważyć Zoo w Goerlitz, które portal familieausflug. info wyróżnił jako „Saksoński cel wycieczek 2022”.
Do ZOObaczenia!

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected] 
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
(Foto: www.zoo-goerlitz.de, A.-S. Wiesner)

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish