lis 13, 2022
725 Wyświetleń
0 0

Tego nie powinieneś przechowywać na swoim strychu

Napisany przez
Podobnie jak garaż, strych jest doskonałą czarną dziurą do przechowywania. Większość pomieszczeń na poddaszu jest narażona na skrajne temperatury i wahania wilgotności, co czyni je nieodpowiednim miejscem do przechowywania niektórych rzeczy.

Nadszedł czas, by ściągnąć drabinę i rozejrzeć się, co tam jest. Oto nasza lista rzeczy, których nie powinieneś przechowywać na swoim strychu.

Meble drewniane

Odziedziczyłeś zabytkowe drewniane meble, ale nie są one w twoim stylu? Strych może wydawać się idealnym miejscem dla nich, ale na pewno nie jest! Wahająca się wilgotność i zmiany temperatury mogą powodować rozszerzanie się i pękanie drewna.

Zabawki

Jeśli twoje dzieci nie mogą rozstać się ze swoimi ulubionymi pluszakami, gdy już je wyrosną, nie jest niczym niezwykłym przechowywanie ich na strychu. Pamiętaj jednak, że wilgoć, a także myszy, roztocza i inne szkodniki zniszczą je, jeśli tylko nadarzy się ku temu okazja. Jeśli więc trzymasz je na strychu, przechowuj je w szczelnych plastikowych pojemnikach, a nie w czarnych workach na śmieci.

Wykładziny i dywany

Mole, chrząszcze dywanowe i ptaki gnieżdżące się w dywanach uwielbiają ciemne i niezakłócone miejsca. Uwielbiają też ucztować i zakładać gniazda w dywanach i wykładzinach. Sprawdź, czy na strychu nie ma starych gniazd ptaków lub os, które są idealnym miejscem do rozwoju larw. Nie masz innego wyjścia? Najpierw wypierz profesjonalnie swój dywan, a następnie spryskaj go środkiem przeciw molom i zapakuj w wytrzymały polietylen przed odłożeniem na miejsce. Odiwedz stronę www.ogloszenia24m.pl dużo ciekawych pomysłów.

Sprzęty RTV

Magnetofony, telewizory, smartfony, laptopy i konsole do gier – wszelkie delikatne urządzenia elektroniczne – nie powinny być przechowywane w miejscach, w których występują duże wahania temperatury i wysoki poziom wilgotności, takich jak strych. Wilgoć może łatwo gromadzić się wewnątrz i uszkadzać je. Jeśli już ich nie potrzebujesz, rozważ sprzedaż zamiast przechowywania.

Ubrania

Być może dawno nie miałaś okazji założyć sukni balowej, a wiele kobiet trzyma swoją suknię ślubną jeszcze długo po wielkim dniu. Jednak wszystkie te ubrania lepiej przechowywać w szafie lub w szufladach pod łóżkiem. Największym zagrożeniem dla delikatnej odzieży jest światło (zarówno sztuczne, jak i ultrafioletowe), brud, wilgoć, mole i nadmierne ciepło. Zabytkowa i delikatna odzież musi oddychać, dlatego nie zaleca się przechowywania jej w plastiku. Delikatna odzież powinna być przechowywana na płasko, zawinięta w bibułkę i umieszczona w pudełkach. Do bawełny i pościeli należy używać buforowanego papieru bezkwasowego. Do jedwabiu i wełny należy używać niebuforowanego papieru bezkwasowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish