gru 9, 2022
1810 Wyświetleń
3 0

Stan wojenny w Bolesławcu – nocny spacer historyczny

Napisany przez
Zachęcam do wzięcia udziału w ostatniej w tym roku nocnej wycieczce po Bolesławcu.
10 grudnia o godzinie 20:00 z pętli autobusowej przy ulicy Gałczyńskiego wyruszy wycieczka historyczna, aby odkryć – bądź przypomnieć – to, co wydarzyło się w Bolesławcu podczas stanu wojennego. Nie będzie to tylko opowieść o polityce i represjach – chociaż te kwestie, rzecz jasna, też się pojawią – ale też o codziennym życiu w wyjątkowo trudnych czasach. Wycieczka zakończy się na Rynku około godziny 21:20.
Czym były kartki na żywność, gdzie w Bolesławcu odbywały się podziemne inscenizacje, jak do stanu wojennego podeszła młodzież i na jakie sposoby rząd chciał okłamywać społeczeństwo? Na te i inne pytania poznacie odpowiedź już w sobotę.
Do zobaczenia !
Dariusz Gołębiewski (Bolesławiec i okolice dawniej i dziś)
Więcej szczegółów tutaj: https://fb.me/e/5gTavMqQp
Kategorie:
Gołębiewski
Facebook Profile photo

Cześć ! Nazywam się Dariusz Gołębiewski, jestem regionalistą z tytułami magistra historii i historii w przestrzeni publicznej. Od 2014 roku prowadzę na Facebooku stronę regionalną o nazwie ''Bolesławiec i okolice dawniej i dziś''. Poza historią, zwłaszcza tą międzywojenną i lokalną, interesuję się literaturą i polityką, trochę też architekturą, teatrem, religią i filozofią. Jestem autorem książki pt. "Kraśnik Dolny i okolice dawniej i dziś". W wolnym czasie lubię podróże, wycieczki rowerowe, długie spacery i interesujące dyskusje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish